4,7 millió alá csökkent a dolgozó magyarok száma
Ötezren vesztették el a munkájukat decemberről januárra.
Ötezren vesztették el a munkájukat decemberről januárra.
Mostanra készült el az Eurostat a januári inflációs adatokkal, ezekből pedig az derül ki: az EU 27 országa közül 24 már túljutott az inflációs csúcson, az EU-rekorder magyar drágulás pedig még a második legrosszabbul álló országéhoz képest is extrém. Hát még ha azt nézzük, hogy az élelmiszerek ára milyen ütemben száll el.
Egész jó demográfiai adatok érkeztek januárról: a születésszám az egy évvel ezelőtti extrémen alacsonyról visszatért a korábbi évek átlaga köré, eközben pedig sokkal kevesebben haltak meg, mint a korábbi évek elején. Esküvőt viszont nagyon kevesen tartottak, a tavalyihoz képest 45 százalék volt a januári visszaesés.
Hiába nőtt az átlag- és a mediánkereset is majdnem 19 százalékkal decemberben, ha eközben az infláció már akkor is a 25 százalékot közelítette.
8,7 százalékosra gyorsult a német infláció, az energia 23, az élelmiszerek 20 százalékkal drágultak.
3,2 százalékkal nőtt a frissen átadott új lakások száma tavaly – közölte a KSH az éves számot. Az újonnan kiadott engedélyek alapján hamarosan ennél is nagyobb növekedés várható, de ott a vidék látványosan leszakadhat a budapesti lakáspiactól.
A szállítmányozók és a vendéglátók vannak a legrosszabb helyzetben.
A 2010-es években könnyedén teljesítette kibocsátáscsökkentési céljait Magyarország, az akkori hozzáállás azonban nem elég a 2030-as vállalások eléréséhez. Szakpolitikai váltásra, és a folyamat szoros nyomon követésére van szükség. Ezért készítették el az első klímasemlegességi jelentést.
Ennél nagyobb kettősség nem is lehetne a most kiadott 2022-es GDP-adatokban: éves szinten egészen vállalható volt a növekedés, az utolsó három hónap azonban baljós trendet mutat.
1996 februárja óta nem látott szintre, 25,7 százalékosra nőtt az infláció idén januárra. A Központi Statisztikai Hivatal 140 különböző termékcsoport árai alapján számolja ki az inflációt – ezek alapján mutatjuk most be részletesen, hogyan nőttek az árak.
Az Eurostat legfrissebb elemzésében az uniós tagállamok által 2023 januárjában kifizetett minimálbéreket hasonlította össze.
A 2022-es külkereskedelmi hiányunk nagyobb lett, mint amekkora a többlet volt 2020-ban és 2021-ben összesen. Az év mind a tizenkét hónapjában külön-külön is hiány jött össze.
Szinte minden várakozásnál rosszabb lett a magyar kiskereskedelem forgalma az év végén, és 2022 egészére is csak a benzin nyomott ára és a kormányzati osztogatás miatt mérhettek növekedést. A benzinkutakat az árstop eltörléséig megrohamozták, élelmiszerből viszont már kevesebbnek a megvásárlására volt pénz, mint tavaly. A nem ételt árusító boltokban addig volt nagy a forgalom, amíg a kampányban kiosztott pénz kitartott, az őszre azonban ez is elfogyott.
A hivatalos statisztikába nem számolták bele az Ukrajnától Oroszországhoz csatolt négy régió lakosságára vonatkozó adatokat.