Eurostat: csak a bolgár és a román munkás olcsóbb a magyarnál
Jó magyarázatot adott arra az EU statisztikai hivatala, miért olyan csábító Magyarország a külföldi befektetőknek: alig kell költeni a dolgozókra.
Jó magyarázatot adott arra az EU statisztikai hivatala, miért olyan csábító Magyarország a külföldi befektetőknek: alig kell költeni a dolgozókra.
Most először számolta ki a KSH úgy a kereseti adatokat, hogy a legkisebb cégek dolgozóit nem hagyta ki. A teljes állásban dolgozó magyarok fele 294 ezer forint alatt keres, az infláció pedig úgy száguld, hogy a reálkereset 7,6 százalékkal visszaesett.
Vármegyének azt hívják, ahol sokkal kevesebbet keresnek, mint Budapesten – hangozhat az új definíció.
Az Eurostat előzetes adatai szerint a magyar egy főre jutó GDP a tagállamok sorában hátulról a nyolcadik, 2022-ben utolérte a portugált, ám elolvadt az előnye a románnal szemben.
A világ két legboldogtalanabb országa a tavalyi és idei jelentés szerint is Afganisztán és Libanon.
Ugyan minimálisan csökkent az infláció Magyarországon, még mindig toronymagasan a mienk az EU legnagyobb drágulása. Öt ábrán mutatjuk a részleteket az Eurostat adataiból.
Az autó- és az akkumulátorgyártás is nagyot ment januárban, ennek ellenére visszaesett az ipar teljesítménye.
Sokkal több pénzért hozunk be Magyarországra külföldi árukat, mint amennyi bevétel a magyar termékek külföldi eladásából érkezik. Ez egymás után már a 19. hónap, amikor mínuszban volt a külkereskedelmünk.
Közel ötödével bővült a turizmus idén januárban, mint 2022 elején, és nem csak a külföldiek tértek vissza, hanem a magyarok is szívesen költöttek téli utazásra. A járvány előtti szintet azért még így sem sikerült elérni.
Egy százalékkal több beruházás volt tavaly, mint 2021-ben, az utolsó negyedévben akkora visszaesést mértek, mint 2020 közepe óta egyszer sem.
Egyre jobban húz el a magyar inflációs adat az uniós mellett, de másban annyira nem jeleskedünk az EU-val össszevetve. Aligha fogunk mostanában kevesebb pénzt az élelmiszerboltban hagyni, és a napelemekkel se nyerhetünk sokat, bár van remény. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Leértékelődő forint, drága import, drága hitelek, elszálló infláció, recesszió: a háborús válság Magyarországon súlyosabb, mint amit a háború indokol.