Koronavírus-járvány: 2921 új fertőzöttet találtak és 51 ember hunyt el a héten
Mérsékelten zajlik a járvány.
Mérsékelten zajlik a járvány.
A korábbi hónapok 41-43 százalékos áremelkedései után 2022 novemberében már „csak” 37 százalékkal voltak az ipari termelői árak az egy évvel korábbi fölött, októberről novemberre még csökkentek is.
Jól hangzik, hogy 19 százalékkal nőtt az átlagkereset egy év alatt, de hiába, ha közben az infláció 21 százalékos volt, a reálkereset 2020. szeptemberi szintre esett vissza – áll a KSH most kiadott, októberi adataiban.
Az ezredfordulón még 221 fegyveres bankrablást jelentettek a skandináv országból, ezek száma 2017 óta évi tíz alatt maradt, 2021-ben egyetlen ilyen bűncselekmény történt, míg 2022-ben már egyet sem követtek el.
Egy magyar fejlesztésű weboldalon az OTP Bank ügyfelei megtekinthetik a 2022-es pénzügyi statisztikáikat, benne számos érdekes részlettel.
Elon Musk kedden jelentette be, hogy mostantól minden Twitter-bejegyzésnél látható lesz, mennyi emberhez jutott el.
Új munkaerőpiaci mutatót vezetett be az Eurostat, az EU második legrosszabb helyére kerültünk benne.
Szeptember és október után novemberről is rendkívül alacsony születésszámról számolt be a KSH, majdnem biztosra vehetjük, hogy 2011, 2013, 2018 és 2019 után ez lesz az ötödik olyan év, amikor 90 ezren sem születnek. A halálozási mutató eközben legalább a tavaly ilyenkorihoz képest jól alakult.
Gyakorlatilag leállt a nyár vége óta a kiadásra kínált lakások áremelkedése.
2,5 százalékkal kisebb volt az építőipari termelés, mint egy éve, de legalább az újonnan megkötött szerződések száma nagyot nőtt.
Havi szinten kimondottan rossz, éves alapon viszont növekedést jelző számok jöttek a magyar iparról. A járműgyártás jól húzott, így azt ellensúlyozta, hogy az élelmiszeripar szenved a mezőgazdaság rossz teljesítménye miatt, és hogy a vegyipar érzi a háború hatásait.
A Google közzétette azoknak az előadóknak, filmeknek, sorozatoknak és daloknak a listáját, amelyekre a leggyakrabban kerestek rá az emberek 2022-ben. Az elmúlt év legfontosabb kulturális és szórakoztató eseményeiről igyekeztünk mi is beszámolni, most láthatják, mennyire sikerült lefednünk a lényeget.
Hiába nő a magyar GDP, a többletjövedelem jelentős része gyakorlatilag azonnal elhagyja az országot. A külkereskedelmi mérlegünk hónapok óta súlyos hiányokat mutat, a most közzétett októberi adat csak azért nem az elmúlt évek legrosszabbja, mert a júliusi és az augusztusi kicsit még ennél is rosszabb volt.
Huszonhat éve nem volt annyira nagy az infláció Magyarországon, mint idén novemberben, ráadásul miközben Európa sok helyén már lassulni kezdett a drágulás üteme, nálunk tovább száguld, az előzetes adatok szerint az EU élére. Az élelmiszerek 43,8, a háztartási energia 65,9 százalékkal drágábbak, mint egy éve voltak. És mivel a KSH most a novemberi számokat adta ki, ebben a benzinár elengedése még csak benne sincs.
Leginkább 200 forint jattot adunk, ha ételt rendelünk, és a hamburgert jobban szeretjük, mint a magyaros konyhát – derült ki a Foodpanda felméréséből. A legtöbb megrendelést egy címről debreceni egyetemisták produkálták: 47 millió forintot költöttek el.
Tizenkilenc százalékkal csökkent a mezőgazdaság termelése idén 2021-hez képest, a növénytermesztésben 28 százalékos visszaesést mért a KSH. Az árak kegyetlenül elszálltak.
Amióta kijött a turizmus a járvány alatti lezárásokból, nem történt ilyen: kevesebb időt töltöttek Magyarországon a turisták, mint egy évvel korábban.
Az elmúlt évek harmadik legnagyobb hiánya volt a külkereskedelemben az idén szeptemberi, és csak azért tűnik javulónak a helyzet, mert a két legnagyobb az augusztusi és a júliusi volt. Az első becsléshez képest is jelentősen rontotta a KSH az adatot.
Éves alapon még szép a növekedési adat, de vannak olyan elemei a gazdaságnak, ahol a teljesítmény már a Covid-válság idejét idézi. A neheze pedig csak most jön.
Nem csoda, hogy annyi minden brutálisan drágul a magyar iparban, már az előállítás is sokkal több pénzbe kerül, mint egy évvel, vagy akár csak egy hónappal ezelőtt.