Gondoljon erre, mielőtt legközelebb kukába dobja a kávézaccot: elképesztő képességét fedezték fel
Brazil kutatók szerint a kávézaccban lévő szén segítségével kivonható lehet a talajvízből az egyik leggyakrabban használt gyomirtó szer.
Brazil kutatók szerint a kávézaccban lévő szén segítségével kivonható lehet a talajvízből az egyik leggyakrabban használt gyomirtó szer.
2012-ben még az ország energiatermelésének 39 százalékát adták a szénerőművek az Egyesült Királyságban, ahol még 1882-ben nyílt meg a világ első ilyen létesítménye. Mostantól ez már a múlt.
Stabil árfolyamával a szén meglepően értékálló befektetésnek bizonyulhat a következő esztendőkben is.
Japán fejlesztés az a beton, aminek környezeti lábnyoma rendívül alacsony. Fontos újítás ez a klímaváltozáshoz jelentős mértékben hozzájáruló építőiparban.
Törökország a globális trenddel szembe menve növeli a szén részesedését a villamosenergia-termelésében, a jelek szerint orosz fennhatóság alatt lévő ukrán forrásból.
A James Webb űrteleszkóp legújabb felfedezése miatt át kell gondolniuk a csillagászoknak mindazt, amit az univerzum evolúciójával kapcsolatban eddig gondoltak.
Most először bukkant metil-kationra a James Webb űrteleszkóp egy távoli csillag körül keringő protoplanetáris korongban. A CH+3 képletű molekula az ultraibolya sugárzásnak köszönhetően termelődik.
Az Egyesült Államokban egyre kevésbé látnak perspektívát a szénerőművek üzemeltetésében, ezzel párhuzamosan előretör a zöld energia. 2022-ben már több áramot termeltek megújuló energiaforrásból, mint szénből. A trend az előrejelzések szerint 2023-ban is folytatódni fog.
A napenergia alapú áramtermelésben Kalifornia vezet, míg szélenergiában Texas.
Rekordszintre nőtt a szén ára, és a bányatársaságok nyeresége, sőt a fűtőanyag globális fogyasztása is csúcsot dönthet. Az energiaínség hátrébb sorolja az éghajlatváltozási szempontokat.
Az északi féltekét, de különösen Európát sújtó szárazság súlyosan érinti a zöldátállást is. Az orosz-ukrán háború miatt kirobbant energiaválság miatt a szén a reneszánszát éli, de az USA elfogadta első klímavédelmi pénzügyi csomagját.
Különösen Németországot és Lengyelországot hozhatja ez kellemetlen helyzetbe- írja a brüsszeli Politico.
Riasztási helyzetet hirdetett a gázpiacon Robert Habeck német gazdasági miniszter, az orosz szállítások csökkenése miatt alternatív megoldásokat keresnek.
Az erősen környezetszennyező hagyományos energiahordozót mindenütt halálra ítélték a klímaváltozás elleni küzdelem során, de az Ukrajnában zajló háború és az energiaválság felülírta az eredeti szándékokat.