Vidnyánszky Attila: Az SZFE-n alap a szabad légkör
Megnyitották a tanévet az SZFE-n.
Az Országos Közös Akarat néven összefogó több tucat szervezet tart felkészítő demonstráció péntek délután a Parlament előtt. Ezzel készülnek diákok, pedagógusok, szülők és civil szervezetek, érdekvédők a következő nagy tüntetéshullámra.
A tanári kar azt állítja, az olyan utasítást, amely nem egyezik az erkölcseikkel és a szakmai hitvallásukkal, nem fogják végrehajtani, érkezzen bárhonnan.
A tanárok negyedét budapesti iskolákba keresik.
A kormányfő a Tokaj-Hegyalja Egyetem tanévnyitó ünnepségén intézett ódát a magyar vidékhez. Történelmi károk, Bodrog-parti Athén, bor, soha nem látott vidékfejlesztés körvonalazódott szavaiból Rákóczi szülőföldjén.
Leginkább a modellváltás népszerűsítéséről szólt szombaton a Szegedi Tudományegyetem tanévnyitó ünnepsége, ami egyben az Országos Felsőoktatási Tanévnyitó is volt. Díszdoktorrá fogadták Karikó Katalint.
A miniszterelnök az Iskolatáska című 1973-as dallal jelezte, hogy becsöngettek.
A pénzügyminiszter a Corvinus Egyetem tanévnyitóján a magyar gazdaság és a válságkezelés sikereiről beszélt. Hernádi Zsolt pedig úgy fogalmazott: az intézményben az elitet akarják kiképezni.
A minisztérium szerint a fertőzöttek karanténban vannak és nem jelentenek senkire veszélyt.
A városban 1,4 millió diák kezdte el a tanévet.
Kihívás elé állíthatja a családokat a tanévkezdés a vírushelyzet miatt, de sok szülő örül, hogy elkezdődik az iskola, még akkor is, ha elég későn kaptak tájékoztatást az új szabályokról. A legtöbb táskában ott lesz a maszk és a kesztyű, abban azonban sokan kételkednek, hogy be lehet tartatni az óvintézkedéseket az intézményekben. A legnagyobb bizonytalanság egyértelműen a körül van, mi lesz az influenzaszezon idején. Szülőkkel beszélgettünk arról, milyen gondolatokkal indítják útnak a gyerekeiket a héten.
Megtartotta tanévnyitóját a Közép-európai Egyetem, az új diákoknak egyelőre nem kell hetente ingázniuk Bécsbe.
Ha saját gyerekeikről van szó, nem veszik be a családok, hogy a munkaalapú társadalom nevében ne gimnáziumba, hanem szakképzésbe adják őket. Az új tanévben is nagyjából ugyanannyian kezdik a gimnáziumot, mint az elmúlt években, és bár a szakgimnáziumok apró növekedést könyvelhettek most el, onnan az utóbbi tíz évben szinte menekültek a gyerekek. A felsőoktatásban van ugyan némi elmozdulás a „termelő szakok” felé, de ez leginkább az informatikusokra igaz, és még mindig a társadalomtudományok viszik a prímet.
A sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskolában tartották meg az idei nemzeti tanévnyitót Kásler Miklós, az emberierőforrás-miniszter részvételével, ahová be szeretettek volna jutni a Pedagógusok Demokratikus Szaszervezetének (PDSZ) tagjai, köztük az elnök, Szűcs Tamás is.
Kezdődik a tanév, mindenki visszatért szabadságról, a BKK is átáll sűrűbb forgalomra, az útfelújítások javarésze azonban még tart. Csoda történik, és mégis minden működik a közlekedésben, vagy itt a káosz, a dühöngés, a reménytelen dugó és a késés? - tettük fel a kérdést. A csoda elmaradt, sok helyen alakultak ki kisebb-nagyobb dugók.
Pénteken Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere Esztergomban nyitotta meg az idei tanévet. Sokan azt várták, hogy végre fény derül, mi lesz az eddig hétpecsétes titokként kezelt új alaptantervben. Ők nagyot csalódhattak. Cikkünk folyamatosan frissül.
A magyar miniszterelnök Nagyváradon beszélt arról, hogy Magyarország saját lábára állt, és erősebb, mint tíz éve volt.
Totális a fejetlenség a szakgimnáziumokban, ráadásul a most bevezetett átalakításokkal évente több tízezer diák érettségije vált kérdésessé. Van-e innen kiút, vagy csak egyre mélyebbre süllyedünk? Élő videóinterjúnkban Sulyok Blanka szaktanárral beszélgetünk.
A miniszter megnyitotta a tanévet, azt mondta, az új év nemcsak azoknak egy új kezdet, akik életükben először vannak az intézményben, hanem a tanároknak, kormányzati szereplőknek is, hogy jobban csinálják, mint tavaly. Az oktatásért felelős államtitkár örömteli és nyugodt tanévet kívánt.