Jönnek a kizárólag felnőtteknek szóló videók a TikTokra
A kiskorú felhasználókat lehet kizárni a TikTok új funkciójával, ez azonban nem azt jelenti, hogy a jövőben felnőtt tartalmak is helyet kaphatnak a platformon.
A kiskorú felhasználókat lehet kizárni a TikTok új funkciójával, ez azonban nem azt jelenti, hogy a jövőben felnőtt tartalmak is helyet kaphatnak a platformon.
Januárban még elhalasztották a voksolást az Európai Parlamentben, azóta pedig az is felmerült, kiveszik a két legkeményebb cikkelyt az új szerzői jogi irányelvből. A jelek szerint ebből nem lett semmi, a visszaszámlálás pedig már el is indult.
A Google egy újabb eszközt húzott elő a tarsolyából, hogy megmutassa, milyen hatása lehet az Európai Unió új szerzői jogi irányelvének, ha jelenlegi formájában törvény lesz belőle.
A Financial Times szerdán megjelent számában egy egész oldalas hirdetést adott fel a Google, hogy elmondják, mit gondolnak az Európai Unió új szerzői jogi irányelvéről, azon belül is annak 11. cikkelyéről.
Egy, a Facebook által már tesztelt funkció segítségével egyszerűen és gyorsan megoldható, hogy egy-egy témával kapcsolatban semmi ne jelenjen meg az üzenőfalon, még akkor sem, ha minden második ismerős arról tesz közzé bejegyzéseket.
Bár folyamatosan zajlanak a tárgyalások, egyelőre úgy tűnik, a szerzői jogi irányelv a legkevésbé sem "puhult fel", a tartalomszolgáltatókat (például a YouTube-ot) pedig igen nehéz helyzetbe hozza.
Szeptemberben szavazták meg az uniós képviselők az új szerzői jogi irányelvet, amely a YouTube-vezér Susan Wojcicki szerint komoly fenyegetést jelent a legnépszerűbb videómegosztóra és a feltöltésekből élő tartalomgyárosokra.
Az Európai Parlament képviselői nem sokkal 13 óra előtt megszavazták az új szerzői jogi irányelvet, amely támogatói szerint már nagyon szükséges volt, ellenzői szerint jelen formájában komoly cenzúrát szabadíthat a szabad internetre.
Döntött az Európai Parlament az új szerzői jogi irányelvről, amely ellenzői szerint komoly cenzúrát szabadíthat a szabad internetre. A szerzői jogok keményebb internetes érvényesítéséért küzdő támogatói viszont úgy vélik, az elsődleges tartalomelőállítók jogos érdeke az, hogy pénzt lássanak műveik bármilyen feldolgozásából. Egy biztos: megváltozik a ma ismert webes rend.
Az Európai Bizottság legfrissebb ajánlása szerint az internetes kártékony tartalmak az első órákban fejtik ki a legerősebb hatásukat, ezért a megjelenésük után szinte azonnal le kell rájuk csapni. A technológiai cégeknek ehhez igazi moderátorhadsereget kell felállítaniuk.
A mai naptól az összes magyarországi köznevelési intézményben és nyilvános könyvtárban szűrőprogramokkal kell biztosítani, hogy a kiskorú internethasználók ne találkozzanak olyan internetes tartalommal, ami "káros lehet lelki és értelmi fejlődésükre nézve". A rendelkezés több mint hatezer intézményt érint.
Esélyes, hogy Brüsszelnek nem fog tetszeni a kormány terve a netes szerencsejáték megadóztatására, de ha át is megy a javaslat az Európai Bizottságon, a technikai megvalósíthatóság még nagyobb kihívás lesz.
Az Európai Bíróság (EB) döntése értelmében a közösségi oldalaknak nem kötelező szűrni, kalózkodnak-e a felhasználói a felületen. Ezt a 95 millió taggal rendelkező Netlog ügyében mondta ki az EB, a döntés precedens értékű.
Korlátozta a gyermekeket és a fiatalokat veszélyeztető, szexuális bűncselekményeket tartalmazó honlapokat január 1-től a Telenor Magyarország Zrt. internetes hálózata az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) és az Interpol tiltólistája alapján - közölte a cég.
Meghökkentő videó látott napvilágot a Facebookon. Eli Pariser nem kevesebbet állít, mint hogy a legnagyobb internetes cégek sok mindent elrejtenek előlünk.
Az OpenDNS egyike a legkedveltebb domain név szerver (Domain Name Server) szolgáltatásnak az interneten: a világ...