Sokkoló, mérgező algoritmusokra figyelmeztet a világháló atyja
Sokkoló, mérgező közösségi média bejegyzésekről beszél a 69 éves szakember, akit a világháló atyjaként is emlegetnek. Szerinte az ellenszer most a programozók kezében van.
Sokkoló, mérgező közösségi média bejegyzésekről beszél a 69 éves szakember, akit a világháló atyjaként is emlegetnek. Szerinte az ellenszer most a programozók kezében van.
A világháló atyjaként számon tartott Tim Berners-Lee és felesége jótékony célokra használja fel azt az összeget, ami a világháló forráskódjának árveréséből folyik majd be.
Hiába írunk 2021-et, a digitális szakadékok a legtöbb helyen egy cseppet sem lettek kisebbek – véli Tim Berners-Lee, a world wide web (www) kitalálója. A szakember szerint az internetre való csatlakozásnak alapvető jognak kellene lennie.
A world wide web 31. születésnapja alkalmából írt levelében igen szomorú dolgokat fogalmazott meg annak kitalálója, Tim Berners-Lee.
A world wide web atyja, Tim Berners-Lee régóta nyomon követi az internet fejlődését, amely mára szerinte nagyon rossz irányt vett. A szakember kidolgozott egy koncepciót, hogyan lehetne azt újra biztonságossá tenni.
Harminc éve ezen a napon valaki letett az asztalra egy javaslatot, amely rövid időn belül teljesen felforgatta a világot.
Bár folyamatosan zajlanak a tárgyalások, egyelőre úgy tűnik, a szerzői jogi irányelv a legkevésbé sem "puhult fel", a tartalomszolgáltatókat (például a YouTube-ot) pedig igen nehéz helyzetbe hozza.
Tim Berners-Lee évek óta hangoztatja, hogy az általa kitalált rendszer mára teljesen átalakult, és nem a jó irányba. Most egy új gondolattól vezérelve szeretné ismét "normálissá" tenni a webet.
Szeptemberben szavazták meg az uniós képviselők az új szerzői jogi irányelvet, amely a YouTube-vezér Susan Wojcicki szerint komoly fenyegetést jelent a legnépszerűbb videómegosztóra és a feltöltésekből élő tartalomgyárosokra.
Az Európai Parlament képviselői nem sokkal 13 óra előtt megszavazták az új szerzői jogi irányelvet, amely támogatói szerint már nagyon szükséges volt, ellenzői szerint jelen formájában komoly cenzúrát szabadíthat a szabad internetre.
Döntött az Európai Parlament az új szerzői jogi irányelvről, amely ellenzői szerint komoly cenzúrát szabadíthat a szabad internetre. A szerzői jogok keményebb internetes érvényesítéséért küzdő támogatói viszont úgy vélik, az elsődleges tartalomelőállítók jogos érdeke az, hogy pénzt lássanak műveik bármilyen feldolgozásából. Egy biztos: megváltozik a ma ismert webes rend.
Kétszer is ünneplik az internetre került legelső weboldal születésnapját.