Összekapcsolt 14 millió tudóst, a Nobel-díjra hajt
Ijad Madisch arra a meggyőződésére alapított vállalkozást, hogy a tudomány akkor fejlődhet igazán, ha a kutatók tudnak egymásról és arról, melyikük mit csinál.
Ijad Madisch arra a meggyőződésére alapított vállalkozást, hogy a tudomány akkor fejlődhet igazán, ha a kutatók tudnak egymásról és arról, melyikük mit csinál.
De az arab államokban is nagyobb arányú a képviselőnők aránya.
Ismeretterjesztő könyvet akkor igazán jó olvasni, ha közben szórakozunk is. Szerencsére vannak szerzők, akik nemcsak a tudás, hanem a tudás örömének az átadását is komolyan gondolják. Az ő könyveikből válogattunk.
Egy olyan, Nobel-díjjal is elismert német orvos előtt tiszteleg ma a Google, akinek több halálos kór megállításában is komoly szerepe van. Milliók köszönhetik neki az életüket.
Az állatok, így az ember is a szivacsoktól eredeztethető, nem pedig a medúzáktól. Vagyis egyszerűbbek vagyunk, mint gondoltuk, mondják a tudósok.
A tudomány civilizációnk legnagyobb vívmánya, mert olyan eszközt adott az emberiség kezébe, melynek révén megismerhetjük a világot, benne önmagunkat. A tudományt gyakran támadja a tudatlanság és a téveszmés gondolkodás, szakmai berkekben azonban ritkán tárgyalják nyilvánosan a hivatás árnyoldalait, ha mégis, akkor nem kerül terítékre a problémák teljes spektruma. Boldogkői Zsolt professzor egy többrészes írásban megpróbálkozik ezzel a feladattal, vállalva annak kockázatát, hogy sokak haragját magára vonja. Bemutatja, hogy a kutatók ugyanolyan „gyarlók”, mint más emberek, bármilyen ranggal és elismertséggel is rendelkezzenek, illetve hogy a tudomány maga számos buktatón keresztül találja meg a helyes utat. Vélemény.
Péntek délutántól egészen szombat hajnalig több mint 30 magyar városban közel 2000 program várja azokat, akik megsimerkednének a tudományos kutatói munka szépségével.
Azt már korábbi tanulmányokból is tudjuk, hogy a gyerekek felismerik, ha hazudnak nekik.
Nemcsak az emberek, hanem a kutyák és a farkasok is felismerik, ha igazságtalanul bánnak velük. Az állatok "sztrájkolnak", ha egy feladatért rosszabbul jutalmazzák őket, mint fajtársaikat.
Amerikai tudósok egy létező antibiotikumot turbóztak fel, hogy legyőzzék a gyógyíthatatlan fertőzéseket okozó baktériumokat – öt éven belül már piacra is dobnák.
Lovász László elmondta, miért emelte fel kivételesen a hangját közéleti témában, amikor a CEU-t ellehetetlenítő törvényt elfogadták. Szerinte a magyar tudomány érdeke, hogy a CEU zaklatás nélkül folytathassa a kutatást és az oktatást, ami ráadásul egy fillérjébe sem kerül a magyar adófizetőknek.
A páciensek meglepő módon a játék- és drogfüggőkhöz hasonló eredményeket értek el.
Nem, nem nyomdahibáról van szó.
Az MSZP EP-képviselő szerint csak a szélsőséges politikusok és Szájer József maradt ülve.
A víz viszkozitása, "vastagsága" felelős érte.
Sőt, még a társadalmi rendet is veszélyezteti – így a sötéten látó kutatók.
Az agyi képlékenység állhat a diszlexia kialakulása mögött egy amerikai kutatócsoport tanulmánya szerint. A kutatásban azt vizsgálták, miért nem képes az agy megtanulni azt a feladatot, amivel már találkozott egyszer. A gyógyíthatóság még messze van, de az ehhez szükséges mechanizmust már elemzik a tudósok.
Franchise partnert keres Magyarországon a szórakoztatást és oktatás egy egyedi, interaktív koncepcióban egyesítő Nutty Scientists.