Megkezdődött a nagy uniós oltókampány
A legtöbb tagállamban kórházi dolgozók és idősek kapták meg a vakcinákat. Csehországban azonban a miniszterelnököt oltották be elsőként.
A legtöbb tagállamban kórházi dolgozók és idősek kapták meg a vakcinákat. Csehországban azonban a miniszterelnököt oltották be elsőként.
A vakcinát immár az idősek számára is biztonságossá nyilvánították.
Horst Seehofer úgy látja: az oltásnak önkéntesnek kell maradnia, az állam pedig nem gyámkodhat a polgárok felett.
Folyamatosan oltják a Dél-pesti Centrumkórház egészségügyi dolgozóit a koronavírus ellen kifejlesztett vakcinával, és eddig senkinél nem jelentkeztek egészségügyi problémák.
És nincs egészségkárosító hatása, tette hozzá a Semmelweis Egyetem rektora.
Az oltóanyag szállítása december végéig, majd a következő hónapokban heti rendszerességgel folytatódik.
Az oltás az új típusú koronavírus-járvány megállításának legbiztonságosabb és leghatékonyabb módszere - jelentette ki Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora.
Olvasónk lefotózta a Debrecen felé tartó vakcina-szállítmányt.
Szombaton jött meg az első szállítmány vakcina, már el is kezdték adni az egészségügyi dolgozóknak. Az első oltást Szlávik János adta be kollégájának.
Szombaton érkezett meg az Európai Unió összes tagállamába, így Magyarországra is a Pfizer-BioNTech koronavírus elleni vakcinája, de ez csak az első lépés volt.
Az MTI fotósa követte a rendőri felvezetéssel érkezett első szállítmány vakcina útját a hegyeshalmi határtól a Dél-Pesti centrumkórházig, ahol Kásler Miklós miniszter fogadta a kisteherautót.
Az első oltóanyagszállítmány szombaton reggel 6 órakor lépte át a hegyeshalmi határt. Onnan rendőrségi felvezetéssel viszik tovább.
Mindnyájan ugyanabban a csónakban evezünk – hangoztatta karácsonyi üzenetében Ferenc pápa.
Egy főnővér volt az első, akit beoltottak a vakcinával az országban.
A vakcinát kifejlesztő Sinovac még nem közölte az eredményeket a vizsgálata utolsó szakaszáról.
Öt kórházban kezdik meg az oltásokat, három fővárosi intézmény mellett Nyíregyházára és Debrecenbe is szállítanak a vakcinákból.
Németországban sőt az egész Európai Unióban kevésnek bizonyulhat a Pfizer–Biontech-védőoltás, melyet Mainzban fejlesztettek ki – állapítja meg a Der Spiegel összeállítása.
Azt még nem tudta megmondani, mikor kezdődik a lakosság tömeges beoltása.
A Stanford Egyetem egészségügyi központja számítógépes sorsolással akarta eldönteni, kikhez kerüljön a viszonylag kevés, mintegy 5000 koronavírus-vakcinából. A gép azonban pont azokat hagyta ki, akiknek a legnagyobb szüksége lenne rá.
A főorvos arra kéri az embereket, hogy bízzanak az oltásokban.