Az oxfordi vakcinával is elkezdtek oltani az Egyesült Királyságban
Az EU-ban nem engedélyezett oltóanyag első adagját egy 82 éves vesebeteg kapta meg.
Az EU-ban nem engedélyezett oltóanyag első adagját egy 82 éves vesebeteg kapta meg.
Az infektológus interjúban árulta el, ő már megkapta az oltást, és indokolta meg, miért oltják hamarabb a szociális munkásokat, mint az időseket.
Nehéz éven vagyunk túl a járvány miatt, egyre többen vannak, akik 2021-ben sem remélnek javulást az anyagi helyzetükben. Mindez a kormányra üt vissza, amely még a járvány megszűnését sem tudja majd győzelemként eladni – mondja a Závecz Research ügyvezető igazgatója. Az ellenzék a közös listával megközelíti a Fideszt, ám a kormánypárt támogatóinak csökkenése Závecz Tibor szerint még nem drámai, így 2006 óta nem látott nyílt verseny lesz a 2022-es választásokon. Évindító nagyinterjúnk.
A Dél-Pesti Centrumkórház főorvosa örülne, ha lehetne válogatni a vakcinák között, de egyelőre nincs ilyen választék.
Látszatintézkedésnek tartja a pedagógusok érdekképviselete a tanárok tesztelését; szerintük hétfőtől úgy kell visszamenniük az iskolákba, hogy továbbra is kiszolgáltatott helyzetben lesznek.
A tervek szerint január 12-én kezdik el a koronavírus elleni oltást az idősek körében Ausztriában.
A védőoltások beadásáig is a brit miniszterelnök további szigorításokat helyezett kilátásba, hogy megfékezzék a világjárványt.
Még nem tudni, mikor kezdhetik meg Magyarországon a tömeges oltást.
Múlt szombaton megkezdődött az egészségügyi dolgozók beoltása. Úgy tudjuk az egészségügyisek között is sokan szkeptikusak, bár másokat meggyőztek a szakmai érvek az oltás szükségességéről. Az oltási terv egyelőre nem ismert, így jelenleg szinte lehetetlen megmondani, hogy mikor kaphat először oltást majd olyasvalaki, aki nem tartozik veszélyeztetett csoportba.
Nem az előírt 3-4 hét után adják be a következő adag vakcinát.
A világon elsőként Izraelben érték el a lakosság több mint 10 százalékának beoltását. Sajtóhírek szerint az oltásokért jóval többet fizettek, mint az Európai Unió vagy az Egyesült Államok, ezért is lehet durván 2 millió adag vakcinájuk.
A kancelláriaminiszter az atv.hu-nak adott interjújában hangsúlyozta, hogy a kormánytagok számára sem lesz kötelező a koronavírus elleni védőoltás beadatása, és megindokolta, hogy miért nem oltatja be magát az elsők között ő vagy Orbán Viktor. Szó esett az orosz és a kínai vakcináról is.
A kormány hivatalos kommunikációjában ezúttal semmi olyan nincs, amely ne felelne meg az európai normának.
A szilveszter éjjeli rendőrségi jelenlétről és arról is szó volt az operatív törzs idei utolsó sajtótájékoztatóján, hogy a tervek szerint a krónikus betegeknek már jövő év elején elkezdik beadni az oltást.
Nem könnyű eligazodni a tengernyi információ között, ezért összegyűjtöttük, mit lehet most tudni a hazai oltáskampányról és a vakcinákról.
Egyedül a Pfizer oltásából annyi dózis jut Magyarországnak, hogy 2021 első negyedévében 600 ezren szerezhetnek védettséget a koronavírussal szemben. Köszönjük, Brüsszel – mondhatná a kormány, helyette titkolózik és trükközik, hatékonyan csökkentve az oltási hajlandóságot.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint a koronavírus elleni oltásokat méltányosan kell elosztani, hogy a szegényebb régiókba is jusson belőlük.
A helyi labdarúgó-szakszervezet ezzel védené a sportolókat és a stadionok dolgozóit.
A BioNTech magyar alelnöke szerint a vakcinákkal már a jövő nyáron olyan lehet a világ, mint amilyennek a járvány előtt ismertük.
Az ország vezetése szerint Szerbia felrúgja a megállapodásukat azzal, hogy tájékoztatás nélkül küld oltóanyagot az ország szerblakta részeibe.