Új divat lehet a vízben „hamvasztás”: furcsának tűnhet, de számos érv szól mellette
A koporsós temetés és a krematóriumi hamvasztás mellett egy újabb szokás is kezd elterjedni.
A koporsós temetés és a krematóriumi hamvasztás mellett egy újabb szokás is kezd elterjedni.
Újra megvizsgálták azt a meteoritot, melyet még az 1980-as években fedeztek fel az Antarktiszon.
A tudósok a kínai Csang'o-5 holdszonda által rögzített adatokat vizsgálták, ami egy nagyobb kőzetet elemzett a Hold felszínén.
A Mars Valles Marineris nevű kanyonrendszerében tetemes mennyiségű víz rejtőzik a kutatók szerint. A felfedezést óriási mérföldkőnek nevezik a szakértők.
Az ausztrál Curtin Egyetem tudósai úgy vélik, a napszél vizet hozhatott létre a különböző porszemcsék felületén, amelyek végül a Földön landoltak.
A páramentesítő készülékek elvén működik, de nem kell hozzá sem konnektor, sem gőzben pálló fürdőszoba vagy nedves alagsori helyiség, hogy vizet állítson elő: a levegőben lévő természetes párát gyűjti össze és kondenzálja ivóvízzé.
Mesterséges gleccserekben tárolnának vizet chilei klímakutatók. A déli félteke téli esővizét fagyasztanák meg, hogy a december és február közötti száraz hónapokban felhasználják.
Ivóvízhiány és pusztító áradások veszélye fenyeget a Meteorológiai Világszervezet (WMO) előrejelzése szerint. A klímaváltozás mindkét jelenséget felerősíti, és csak kevés ország van felkészülve arra, hogy megbirkózzon a válsággal.
A Google az ivóvíz helyett másfajta megoldással hűtené a szervereit, de segíti és támogatja a jobb vízgazdálkodást is.
Az ELU nevű robot a páradús levegőből nyeri ki a vizet, a folyamatban pedig a mesterséges intelligencia is besegít.
Ausztráliában, egy véletlennek köszönhetően sikerült videóra venni azt a 6-8 milliméter hosszú rovart, ami egészen szokatlan módon sétálgat a víz felszínén.
A klímaváltozás és a tartós nyári kánikula miatt az utóbbi években megugrott a lakosság vízfogyasztása. Ott még nem tartunk, hogy a meleg kiapasztaná az ivóvízkészleteket, de ott már igen, hogy belássuk: a jelenlegi infrastruktúránk több helyen egyszerűen kevés életmódunk és vízfogyasztásunk kiszolgálásához.
Az ivóvíz hiánya pusztán csak egy tünete a Magyarországon is egyre erősebben tapasztalható globális felmelegedésnek. A szakértők szerint elértünk arra a pontra, ahol már elsősorban az alkalmazkodás a feladatunk, valamint az, hogy elengedjük megszokott növényeinket a túlélés érdekében.
A nagy többség a pénz miatt spórol a vízen, de a környezettudatosság is egyre fontosabb szempont.
Akár 45 napon át is világít a lámpás, 5 deciliter sós víztől.
Az UNICEF jelentése szerint a koronavírus-járvány alatt mintegy 3 milliárd ember nem tud szappannal és tiszta vízzel mosakodni.