200 tonna hidrogén, áram és több millió liter víz naponta: ezt tudja az új reaktor, ami mindent vihet
Két amerikai cég, a NuScale Power és a GSE Solutions olyan kis moduláris reaktort épített, ami egyszerre termel áramot, tiszta vizet és hidrogént.
Két amerikai cég, a NuScale Power és a GSE Solutions olyan kis moduláris reaktort épített, ami egyszerre termel áramot, tiszta vizet és hidrogént.
Amerikai kutatók eddig nem ismert vírusokat, valamint a bennük lévő fehérjéket vizsgálták meg, így a jövőben pontosabb képet kaphatnak arról, miként mérgezi meg a vizeket például az algavirágzás.
A megfelelő folyadékbevitel elengedhetetlen a szervezet optimális működéséhez. Hidratált állapotban jobban működik az agy, javul a koncentráció és a fizikai teljesítmény is. Ugyanakkor, ha nem iszunk eleget, az fáradtsághoz, fejfájáshoz, hosszú távon pedig egészségügyi problémákhoz is vezethet. Cikkünkben annak járunk utána, mi történik a vízhiányos szervezetben, és hogyan tehetjük vonzóbbá és élvezetessé a víz pótlását a mindennapokban.
A Földtől mintegy 40 fényévre található TRAPPIST-1 rendszer bolygóin rengeteg víz lehet, ami miatt nem kizárt, hogy élet is van az égitesteken.
Ivóvíz kinyerése a levegőből, de ételmaradékok felhasználásával – ezt az egyszerre figyelemre méltó, és első hallásra kissé talán bizarr módszert dolgozták ki a Texasi Egyetem kutatói.
Húsz másodpercen át sikerült 12 LED izzót üzemeltetni vízcseppek segítségével. A megoldás a különböző szabadtéri szenzorok használatánál lehet kifejezetten hasznos.
Amerikai kutatóknak véletlenül sikerült igazolniuk kollégájuk, Ronald Breslow 1958-ban leírt elméletét a B1-vitaminról.
Brit kutatók szerint a víz már 100 millió évvel az ősrobbanás után is létrejött a világegyetemben.
Mivel a tudomány a vizet tartja az élet bölcsőjének, így kulcsfontosságú kérdés, hogy miként kerülhetett a Földre az anyag. Egy új tanulmány eredménye írhatja felül mindazt, amit ezzel kapcsolatban vélt a tudomány.
A NASA tudósai egy speciális szimuláció elvégzése után arra jutottak, hogy a napszélnek döntő szerep jut a Holdon a víz létrejöttében.
Kiszűrheti a vízből a veszélyes nehézfémeket a tealevél, így aki teázik, kevesebbet vihet be a szervezetébe ezekből – mutat rá egy friss kutatás.
Amerikai kutatók olyan mikrobatörzset fedeztek fel, ami 21 méterrel a felszín alatti talajban él, és képes lebontani azokat az anyagokat, amelyek átjutottak a felszíni rétegen.
Több városban, többek között Varsóban is fontos szerepet játszik 8 darab kagyló, amelyeknek az ivóvízminőség ellenőrzésében van fontos feladatuk.
Egy korábbi, sokat kritizált elméletet helyeztek új megvilágításba a Stanford Egyetem kutatói, és úgy tűnik, egy, a vízcseppek által keltett mikrovillám lehetett az élet első szikrája a Földön.
Lehet, hogy mégis alkalmas az élet fenntartására a Mars – csak éppen mélyen a felszíne alatt. Új szeizmikus bizonyítékok arra engednek következtetni, hogy a Mars mélyén folyékony víz lehet.
Vizsgálják, hogy az így elérhető vízminőség megfelelő-e a tó vízpótlására. Jogszabály-módosításra is szükség lenne.
A kínai Csu-zsung marsjáró adatait elemezve arra jutottak a szakemberek, hogy valószínűleg az egykori óceán partján járt a szonda, amikor a vonatkozó adatait rögzítette.
Aggasztó összefüggésre bukkantak svéd tudósok a klórozott víz és néhány daganattípus kockázata között. Ugyanakkor ez nem jelenti azt, hogy mostantól nem szabad csapvizet inni.
Az Uránusz Arial nevű holdján, mélyen a felszín alatt folyékony óceán húzódhat meg, ami a gravitációs erőhatásnak köszönhetően jöhetett létre. Közvetlen bizonyíték erre nincs, a felszín azonban egyértelműen erről árulkodik.
A Sarandí-csatorna vize a helyiek szerint sokféle színű volt már, de vörös még nem. A dolognak köze lehet ahhoz, hogy textilgyárak és bőrfeldolgozó üzemek területén halad keresztül.