Észak-Koreába akart szökni a lelőtt dél-koreai tisztviselő
A férfi hatalmas adósságot halmozott fel. Korábban többször is jelezte, hogy északra akar menni.
A férfi hatalmas adósságot halmozott fel. Korábban többször is jelezte, hogy északra akar menni.
A dél-koreai halászati minisztérium 47 éves tisztviselője hétfőn délelőtt tűnt el egy megfigyelő hajóról. Utoljára 12 éve lőttek agyon Észak-Koreában dél-koreai civilt.
Első észak-koreai disszidensként szerzett egyéni körzetben parlamenti mandátumot Dél-Koreában Sze Jong Ho, aki londoni diplomataként megízlelte a kapitalizmust, és tetszett neki. Közben Phenjanból kígyót-békát kiabálnak rá, és védőőrizet alatt él Szöulban.
Ismét aktivizálta magát a BeagleBoyz nevű észak-koreai hackerkollektíva. A szakértők szerint a kiberbűnözők pénzintézeteket és ATM-automatákat akarnak megbénítani.
Az észak-koreai diktátor, Kim Dzsong Un felhatalmazta húgát, hogy egyes államügyekben ő döntsön és ezzel csökkentse az egyszemélyi vezetőre nehezedő terheket. Dél-Koreai értesülések szerint Kim egyes párt- és állami vezetőknek is megnövelte a hatalmát.
A személycserére nem érkezett hivatalos magyarázat.
Kim Dzson Un különleges élelmiszersegély szállítását rendelte el Keszongba, ahol az első gyanús esetet regisztrálták.
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa elé került dokumentum azt állítja, hogy beérett az észak-koreai atomprogram.
Észak-Korea koronavírus elleni harca bármilyen hatékonynak tűnik is a hivatalos közlések alapján, az eredményességét mégis sokan megkérdőjelezték, konkrétan hónapok óta keringenek feltételezések, hogy a járvány a kommunista államot sem kímélte, de mivel a társadalom és a sajtó is a diktatúra kontrollja alatt van, nehéz bizonyítékot szerezni erre.
Vasárnap jelentették be, hogy regisztrálták az első fertőzésgyanús esetet, hétfőre megállapították, hogy nem koronavírusos. A világjárvány hivatalosan még mindig nem érte el Észak-Koreát.
Eddig tagadta Észak-Korea, hogy eljutott volna hozzájuk a koronavírus, most viszont azt elismerték, hogy egy férfi gyanús tüneteket mutat.
Észak-Korea szerint csak Amerikának lenne hasznos a találkozó.
Adatokat most sem közölt a kommunista diktatúra.
Felfüggesztették a Dél-Korea elleni katonai cselekvési tervek végrehajtását.
Kiberbiztonsági szakemberek több jel alapján úgy gondolják, a hírhedt észak-koreai hackercsapat, a Lazarus hamarosan nagyszabású adathalászatba kezd. A bűnözők a járvány enyhítését célzó állami forrásokat akarják megcsapolni.
Többek között háromezer léggömb segít célba juttatni az üzeneteket.
Észak-Korea bejelentette, katonákat vezényel a két Koreát elválasztó demilitarizált övezetbe. A közlemény egy nappal azután hangzott el, hogy az északiak felrobbantották az ugyancsak a fegyvermentes térségben lévő keszongi összekötő irodát. A válság dúl, Kim Dzsong Un pedig újra a háttérben marad, miközben húgára egyre nagyobb szerep hárul.
Phenjan szerint Dél-Korea azóta sért meg folyamatosan egy 2018-as megegyezést, hogy aláírta.
Az intézményt eredetileg azért hozták létre, hogy segítsék a két Korea között párbeszédet és együttműködést.
Az Egyesült Államok kiberbiztonsági ügynöksége, az FBI és az amerikai védelmi minisztérium szerint az észak-koreai hackerek globális célpontok elleni támadásokat készíthetnek elő.