Egy hipernek szállított, de áfacsalás miatt lebukott egy cégláncolat
300 millió forintos áfacsaláson értek egy cégláncolatot, amely tejet, sajtot, cukrot és étolajat szállított egy magyarországi hipermarketnek.
300 millió forintos áfacsaláson értek egy cégláncolatot, amely tejet, sajtot, cukrot és étolajat szállított egy magyarországi hipermarketnek.
Kiskőrösön a fél város ismeri és tisztában is van azzal, hogy a nemrég kirobbant újabb áfacsalási ügyben ki lehet az egyik főszervező, háza a helyi rendőrkapitányságtól egy saroknyira van. Több közös cége is van vagy volt a családtagoknak Mikóczy Zoltánnal, Overdose most előzetes letartóztatásban ülő gazdájával. Az áfacsalási ügyben érintett egyik gyanúsítottat az a Futó Barnabás védi, akinek pár hónapja még Vida Ildikó NAV-elnök magánszemélyként ügyfele volt.
Bűnszervezetben elkövetett áfacsalással gyanúsítják Mikóczy Zoltánt – tudta meg a hvg.hu. Társaival régóta csalhattak áfát cukorral. Prominens magyar nagyvállalatok szálltak be az Overdose ügyeivel foglalkozó cégébe, ott van az OTP Bank, a Mol, a Közgép, a CIG Pannónia és a Demján Sándor nevével fémjelzett Euroinvest. A román hatóságokkal már egyszer meggyűlt a baja Mikóczynak.
Felszámoltak a közelmúltban a pénzügyőrök egy cukorral kereskedő bűnszervezet, amely 1,2 milliárd forintnyi áfát csalt el.
A NAV szerint a Népszava elferdítette azt a tudósítást, amelyben arról írnak, hogy egy volt adóellenőr a bíróság előtt azt vallotta, hogy az egyik NAV-vezető beavatkozott egy adócsalás ügy kivizsgálásába és ellehetetlenítette azt.
Baromfihúsból hiány volt az utóbbi időben a budapesti piacokon, írja a Napi Gazdaság, amely szerint ez a húspiac tisztulásának a jele. Viszont egyből vissza is tértek a feketén árusított húsok.
A magyar áfacsalási ügy miatt petícióval fordul az Európai Parlament (EP) petíciós bizottságához Vágó Gábor volt LMP-s képviselő, valamint az adóhivatal két egykori alkalmazottja, Horváth András és Vancsura István – közölte Vágó Gábor, Horváth András és Jávor Benedek, a PM EP-képviselője.
Konferenciát szerveztek az áfacsalásról és korrupcióról az Európa Parlamentben, Horváth Andrásék a magyar helyzet kilátástalanságát tudták felmutatni, a románok lekapcsolt csaló politikusokat. Bandaháború a szervezett áfacsaló csoportok között.
Az élő és félkész sertés forgalmi adóját tavaly 5 százalékra csökkentették, hogy az adócsalók lába alól kihúzzák a szőnyeget, sikertelenül. A sertéstelep és a hentesbolt között manapság is eltűnik az áfa, mert az ügyeskedők új kiskaput nyitottak. Egyszerű trükközéssel még egy kisstílű csaló is százezreket, milliókat tud havonta kiszedni a rendszerből. És most a marháknál is ugyanaz lesz a játék, mint ami a sertéseknél.
Megjelent a Magyar Közlönyben az Elektronikus Közúti Áruforgalmi Ellenőrző Rendszer (ekáer) működéséről szóló miniszteri rendelet szerdán, amely tartalmazza az ekáer elektronikus felületén történő bejelentési, változás-bejelentési kötelezettség részletes szabályait.
A 2014-es év nemcsak a három választás – parlamenti, európai parlamenti, önkormányzati – miatt volt eseménydús, hanem azért is, mivel a várt konszolidáció egyáltalán nem következett be a hazai gazdaságpolitikában. Jöttek új adók, elindult a bankok elszámoltatása, a forintosítás, a jegybank rengeteg ingatlant vett és alapítványokat indított, Töröcskei elbukott, a magyarok jelentős része tovább szegényedik, rég nem látott olcsó lett a benzin. Úszunk a készpénzben, megtudtuk, mennyi magyar élhet külföldön, akik viszont egyáltalán nem akarnak hazajönni. Ez volt 2014 a magyar gazdaságban.
Húsnagykereskedő cégek csalhattak el több milliárd forintnyi áfát a gyanú szerint, a cégháló egyik vállalkozása a CBA-ba szállít, a másik pedig hűtőházakba, ahonnan pedig éttermekbe, közétkeztetésbe kerül az áru. Volt olyan cégvezető, aki szerint nem kéne ebben az ügyben kutakodnunk. Az adóhatóság bevitt egy sor cégvezetőt, de míg van olyan szerencsés, aki már kinn van, mások 30 napos előzetes letartóztatásban töltik a napjaikat. Az adóhivatal egyik egysége megoldotta, amit a másik nem volt képes, közben a NAV és az ügyészség egymást hibáztatja.