De miért hasonlít annyira a kutya a gazdájára?
A kutyák és a gazdáik gyakran olyan belső (és külső) tulajdonságokat hordoznak, ami mindkét félben hasonló. A dolog több egyszerű viccnél, már tudományos magyarázata is van a jelenségnek.
A kutyák és a gazdáik gyakran olyan belső (és külső) tulajdonságokat hordoznak, ami mindkét félben hasonló. A dolog több egyszerű viccnél, már tudományos magyarázata is van a jelenségnek.
És ha már bejelentették a „jó hírt”, gyorsan brüsszeleztek is egyet a közleményben.
Vannak, akik az első hetekben kiborulnak, mert úgy érzik, hogy örökre összekötötték az életüket egy olyan lénnyel, amit egyáltalán nem értenek meg.
Már nem kell jegyet váltani az állatkertbe, ha valaki emut szeretne látni.
Régóta ismert vélekedés, hogy az állattartás összefügg a személyiséggel.
Valószínűleg mindenki tud a csokoládéról és a mazsoláról, de itt egy lista azokról az ételekről, amelyeket sosem szabad a kutyának adni. Részlet a Hogyan neveljünk boldog kutyát? című könyvből.
Óriási az árcsökkenés a piacon, mert a farmerek nem tudják értékesíteni a túlságosan is elszaporodott nyájat. Az ok a klímaváltozás: a sok eső miatt bőséges fű nőtt, és ezen egyre több birka hízott.
Macskát és madarat se lehet majd így árusítani.
Alapvetően biztonságosak a macskaalmok, de némelyikben meglepetéssel találkozhatunk.
Egy friss kutatás szerint fontos szerepet töltöttek be az állatok a vikingek életében, erre több jel is utal – például, hogy egymás mellé temették az embereket és az állatokat, és hogy együtt hajóztak.
Az Európai Bizottság formailag befogadta a kezdeményezést, indulhat az aláírásgyűjtés. A magyar agrárminiszter szerint komolyan kell venni az akciót.
Mitől leszünk tényleg jó gazdik? Örökbefogadás vagy vásárlás? Panelba jöhet németjuhász? Szeretnék állatot tartani, de sosem vagyok otthon – lehet? Mit tehetek, ha a szomszéd bántja a kutyáját? Schreiter Katával, az Országos Állatvédőrség Alapítvány kuratóriumi tagjával beszélgettünk minderről, illetve egy idei akcióról, ami segíthet a menhelyi kutyákon és macskákon.