Nagy Márton elmondta, mely termékeknél várják el az önkéntes árcsökkentést az áruházláncoktól
Amennyiben ez nem vezet eredményre, a kormány következő lépése a haszonkulcsok hatósági korlátozása lesz.
Amennyiben ez nem vezet eredményre, a kormány következő lépése a haszonkulcsok hatósági korlátozása lesz.
A kormány önkéntes árcsökkentésre próbálja rávenni a kereskedőket.
Az alkoholt szinte mindenhol lopják.
Az áruházláncok tíz százalék feletti forgalombővülést várnak az ünnepi időszakra.
Bár az árstop bevezetésekor sokan attól tartottak, hogy elárasztják a hazai üzleteket az olcsóbb importáruk, csütörtöki körképünk ezt csak részben igazolta.
Sok múlik az őszi bértárgyalásokon.
Minél nagyobb egy üzlet, annál többet kereshetnek a fizikai dolgozók, de más is számít.
Az ukrán vendégmunkások után a közmunkásokat dobná be a drámai munkaerőhiány ellen a kormány. Ám így is kizárt, hogy a kereskedelmi láncok képesek lesznek 18 ezerrel bővíteni a dolgozóik számát – ahogyan azt előírnák nekik.
A házhozszállítási szolgáltatással együtt folyamatosan növekvő környezetterhelés után is díjat fizethetnek a jövőben a napi fogyasztási cikkeket kínáló áruházláncok – írja a Magyar Idők hétfői számában.
Van, aki jól megél a dinnyetermesztésből, de sokan csak annyit keresnek rajta, ami épp elég az éhenhaláshoz. Dühöng a vadkapitalizmus, a magyarok keresik a pozíciót az olcsó exporttal szemben.
A plázastopra, az egyoldalúan kivetett büntetőadóra és a két veszteséges év utáni kötelező bezárásról szóló szabályra panaszkodik Jean-Claude Junckernek, az Európai Bizottságnak a magyarországi áruházláncok helyzetéről írt levelében Kenneth Bengtsson, a nagy láncokat tömörítő EuroCommerce szervezet vezetője – állította a Népszabadság a birtokába került levélre hivatkozva.
Újabb adók jövőre, megszűnő szociális segély, gyanús étolajok, kiutált Tesco és Auchan, központosított dohány-nagykereskedelem, Széles Gábor a webkereskedelemben utazik. A kólaautomaták pedig lehet, hogy eltűnhetnek. A hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Konkrét cégeket, NAV-vezetőket és félreállított adóhatósági dolgozókat nevezett meg az áfacsalási botrány kirobbantója a Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársainak – erre következtethetünk abból a jegyzőkönyvből, amely Horváth András januári tanúkihallgatásáról készült. Az anonimizált dokumentumot közzétesszük.
Lokodi Ákos induló vállalkozása kézműves szószokat, mártásokat, lekvárokat gyárt Pécsett. Termékei ízletesek és versenyképesek, ám nem szeretne piacozni és webshopon értékesíteni. Milyen lehetőségei maradnak az értékesítésre? Hogy látják a kézműves szószok piacát a meghatározó szereplők? A fő motívum: újat kell mutatni, és több lábon kell állni.
Bár az Egyesült Államokban igen nagy sajtófókusz helyeződik a különböző kézműves, biotermékeket forgalmazó kisboltokra, kisebb élelmiszerboltokra, és úgy tűnik, mintha az emberek fogyasztása áthelyeződne e boltok irányába, a számok azt mutatják, az amerikaiak egyre nagyobb arányban vásárolnak a nagy láncoknál.
Bár a sertéshús áfájának csökkentése a boltban kapható termékek többségénél nem látszik, ám van egy megoldás, amellyel mégis. Egyszerűen fél sertést kell árulni, akkor érvényes az alacsonyabb áfakulcs – írja a mindenár.hu blogja.
A Mindenár.hu portál összevetette a boltláncokat az egy dolgozóra jutó árbevétel alapján. A német kézben lévő diszkontláncok vezetik a rangsort: első a Lidl, ezután a Penny Market és az Aldi következik.
Az országos adócsalásokkal foglalkozó szakembereket félreállítják a NAV-nál, a vizsgálatokat leállítják, a korrupciós ügyek pedig elakadnak az ügyészségen – fórumot tartott a Hallgatói Hálózat a NAV-gate kirobbantójával.
Több mint egy évtizede folyamatosan drágulnak az élelmiszerek. Az emelkedő mutatókban szerepet játszik a kőolaj drágulása, illetve a klímaváltozás is, ám egyre inkább a növekvő kereslet nyomja felfelé az árakat. A feltörekvő államokban a középosztály egyre izmosabb, mind többet és mást fogyasztanak, mint korábban. A folyamat ugyanakkor azt is eredményezi, hogy egyre inkább polarizálódik a fogyasztás – Magyarországon hatványozottan érvényesül ez.