Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A plázastopra, az egyoldalúan kivetett büntetőadóra és a két veszteséges év utáni kötelező bezárásról szóló szabályra panaszkodik Jean-Claude Junckernek, az Európai Bizottságnak a magyarországi áruházláncok helyzetéről írt levelében Kenneth Bengtsson, a nagy láncokat tömörítő EuroCommerce szervezet vezetője – állította a Népszabadság a birtokába került levélre hivatkozva.
"A magyar kormány arra kényszeríti a tagállami kereskedőket, hogy elhagyják Magyarországot és feladják az ottani beruházásaikat” – írta a Népszabadság szerint az EB-elnöknek küldött levelében Kenneth Bengtsson, a EuroCommerce vezetője.
A lap által brüsszeli forrásokból megszerzett írásban a szakmai szervezet arról is említést tesz, hogy szerintük az Orbán-kormány döntéseiből kitűnik, középtávú stratégiai cél a külföldi befektetők kiszorítása a magyar kiskereskedelmi piacról.
Ez az EuroCommerce szerint nem fair, tekintettel arra, hogy a nemzetközi áruházláncok az elmúlt tíz évben 2000 milliárd forintot fektettek be, a beruházásaik nyomán 50 ezer munkahely és több mint kétmillió négyzetméter, modern kiskereskedelmi eladótér jött létre – tette hozzá a levél.
A levélben megemlítik a plázastopot, a nagy láncokra egyoldalúan kivetett büntetőadót és a nemrég elfogadott szabályt, amely szerint két év veszteséges működés után az áruházláncoknak kötelezően le kell majd húzni a rolót az országban.
Az áruházláncokat sújtó különadókról azt írták, hogy ez ugyan elvileg minden céget érint, valójában csak az egységes tulajdonban lévő multiknak kellett azt kifizetni, mivel a kabinet sávosan vetette ki az adót, a széttagolt, franchise tulajdonban lévő hazai láncok rendre kiestek így az érdemi adófizetés alól.
Jean-Claude Juncker nevében Daniel Calléja Crespo belső piaci főigazgató válaszolt is a panaszokra a Népszabadság szerint. E szerint folyamatosan vizsgálják a magyar kiskereskedelmi szektort érintő változásokat.
Calléja megerősítette, tisztában vannak azzal, hogy egyes változások hátrányosabban érintik a nemzetközi vállalkozásokat, mint a magyarokat. A bizottság jelenleg is vizsgálja ezt a szempontot, és „együtt dolgoznak a magyar hatóságokkal a helyzet megoldásán”.
Emellett azt is mérlegeli, hogy a közösség szabályai alapján milyen ellenlépéseket tehet az unió – írta a lap.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Időre kell a vécét sikálni, elképzelni nem tudtam, hogy van ilyen – mondta a HVG podcastjában Pukli István egykori gimnáziumigazgató, a magyar oktatás reformjáért harcoló Tanítanék mozgalom egyik arca, aki jelenleg Dániában takarítja mások otthonát.
Kigyulladt egy kioszk, a tűz átterjedt a kis boltokra, ahol egymás után robbantak fel a túlhevült gázpalackok.
Tusványoson Semjén beszélt Majkáról és arról is, mire számít, ha esetleg hatalomra kerülnek Magyar Péterék.
A katasztrófavédelem több tanácsot is adott a várható rossz idő miatt.
Az ízlés és kulturális érték másodlagos, szakmányban öntik újra betonból a várakat, rokoni beruházásoknak sokszor jár a kiemelt gazdasági jelentőség, műemlékvédelmi szempontok nélkül.