Hodász András: igen, meleg vagyok
Szerettem pap lenni, és tudom, hogy ezzel a lépéssel végleg elvágom az utat visszafelé - írta ki az Instagramra a volt pap.
Szerettem pap lenni, és tudom, hogy ezzel a lépéssel végleg elvágom az utat visszafelé - írta ki az Instagramra a volt pap.
A felhasználók nagy része csak visszaigazolást, nem valós kapcsolatot vagy randit keres.
A tömény, sárga zsírhegy iránt egyből óriási lett a kereslet, amit elsősorban a szendvics elfogyasztásának megkísérléséről szóló TikTok-videók pörgetnek.
A sokak által még mindig csak vágyott és elképzelhetetlenül távolinak tűnő négynapos munkahét mára néhány magyar munkavállaló számára valósággá vált. Míg azonban valakinél az átállás zökkenőmentesen ment, másnak maga volt a rémálom. De mitől működik a csökkentett munkaidő az egyik munkahelyen, és miért nem sikersztori a másikon? Antal Miklós ökológiai közgazdászt és több érintett alkalmazottat is megkérdeztünk.
A nevét a felesége közölte.
A Soroksári út gazdag ipari múltjának darabkáival ma már főleg csak mementóként találkozhatunk, pedig bőven voltak itt elsők és legek. Az egyik oldalon hajdani gyárak, míg a másikon modern, üvegfalú irodák néznek szembe egymással és teremtenek fura disszonanciát, mégis van néhány dolog, ami miatt érdemes erre sétálni.
Szél Dávid, több sikeres könyv gyakorló pszichológus szerzője ezúttal a zűrzavaros kamaszkort és a hozzá kapcsolódó megosztó témákat vizsgálja. Ír a család szükségszerű átalakulásáról, a kamaszok magánéletéről, arról, hogy mennyire és mikor van szüksége egy kamasznak a szülőre, meddig terjed a kamasz felelőssége, és hol kezdődik a szülőé, vagy hogy mi az, amiben a tudatosság, és mi az, amiben a tiltás a célravezető. Arra is rávilágít, hogy a kamaszkorba tényleg nagyon sok minden belefér, a lényeg pedig a szülő-gyerek kapcsolat, a kamaszok megértése és elfogadása. A Tabuk és dilemmák a kamaszok nevelésében című könyvet, melyből több részletet is közlünk, a HVG Könyvek adja ki. Ez sorozatunk befejező része.
A színész hat kezelésből hármon már túl van, és a körülményekhez képest jól viseli.
A Ryanair Ciprusra tartó gépe 30 embert hagyott a Liszt Ferenc repülőtéren.
Néhány nappal ezelőtt a Föld valaha volt legmelegebb napját jegyezték fel, az éghajlatváltozás miatt pedig újabb rekordokra számíthatunk, figyelmeztetnek a szakértők.
A Kiscelli Múzeumban egy szórakoztató és sok szempontból nosztalgiát keltő kiállításon szemezgethetünk az elmúlt 150 év hajjal kapcsolatos emlékeiből, miközben azt is megtudhatjuk, hogy mekkora feltűnést keltettek az első fodrászlányok Budapesten, miként lett a hajtól való önkéntes megszabadulás a belső erő szimbóluma, és hogy ki volt valójában a megénekelt Gedeon bácsi.
Szél Dávid, több sikeres könyv gyakorló pszichológus szerzője ezúttal a zűrzavaros kamaszkort és a hozzá kapcsolódó megosztó témákat vizsgálja. Ír a család szükségszerű átalakulásáról, a kamaszok magánéletéről, arról, hogy mennyire és mikor van szüksége egy kamasznak a szülőre, meddig terjed a kamasz felelőssége, és hol kezdődik a szülőé, vagy hogy mi az, amiben a tudatosság, és mi az, amiben a tiltás a célravezető. Arra is rávilágít, hogy a kamaszkorba tényleg nagyon sok minden belefér, a lényeg pedig a szülő-gyerek kapcsolat, a kamaszok megértése és elfogadása. A Tabuk és dilemmák a kamaszok nevelésében című könyvet, melyből több részletet is közlünk, a HVG Könyvek adja ki.
Jártunkban-keltünkben megéhezünk, megszomjazunk, megállunk „kispiszkostól” a fine diningig. Nosztalgiázunk és felfedezünk, megyünk az emlékeink után, rábízzuk magunkat a véletlenre, vagy éppen nagyon is tudatosan keresünk valami újat. Aztán elmeséljük, mondjuk a magunkét. A vendégét – mert mi vagyunk a mindenkori vendég. Felbukkanásunk bárhol várható. Most éppen Szadán voltunk.
Elterjedtek a hamisított tabletták, amelyek úgy néznek ki, mint például a Xanax, de valójában illegális fentanilt tartalmaznak, ami nagyon könnyen túladagolható.