#életmód

 

"Egy idő után már tényleg azt veszi észre az ember, hogy ő neveli az apját" – nehéz gyerekkoráról mesélt Kovács András Péter

Ma az egyik legsikeresebb stand-upos előadóművész, de nagyon hosszú utat tett meg idáig. Azt sokan tudják róla, hogy jó a humora, de azt eddig csak kevesen tudták, hogy ennek mekkora része fakadt fájdalomból. Az Így Lettem adásában poénból nem csattan sok, cserébe viszont megismerünk egy mélyen érző, hiteles embert, aki nagyon sokat dolgozott azon, hogy gyerekkori traumáit maga mögött hagyja. Kovács András Péter adott interjút az UNICEF Magyarország podcast- és videosorozatában, az Így lettem vendégeként.

hvg.hu hvg.hu



Van, ami a pénznél is többet érhet
 

Van, ami a pénznél is többet érhet

Az ünnepi időszakban sokan vágnak bele a jótékonykodásba – ám rengetegen bele sem gondolnak, hogy adakozni bizony nem is olyan egyszerű dolog. És nem is csak az ünnepi időszakban van rá szükség. De hogyan tudunk valóban hatékonyan jótékonykodni? Akár minden nap segíteni másoknak? Sok kicsi valóban sokra megy? És milyen a digitális adakozás? Összegyűjtöttünk néhány tippet és tanácsot, amivel mindannyian jobb hellyé tehetjük a világot.

Telekom Telekom

Hasbeszélő: Más tészta egy más Óbudán
 

Hasbeszélő: Más tészta egy más Óbudán

Jártunkban-keltünkben megéhezünk, megszomjazunk, megállunk „kispiszkostól” a fine diningig. Nosztalgiázunk és felfedezünk, megyünk az emlékeink után, rábízzuk magunkat a véletlenre, vagy éppen nagyon is tudatosan keresünk valami újat. Aztán elmeséljük, mondjuk a magunkét. A vendégét – mert mi vagyunk a mindenkori vendég. Felbukkanásunk bárhol várható. Most éppen Óbudán, a minden tészták műhelyében.

GyéZsé GyéZsé



Munkahely, ami megbetegít
 

Munkahely, ami megbetegít

Minden negyedik-ötödik ember küzd élete során depresszióval, ám a munkahelyi szorongás, a munka közben érzett nyomás még ennél is gyakoribb. Ma már a szakirodalom is a 21. század népbetegségeként emlegeti a stresszt, amelynek legfőbb kiváltója éppen a munkahely. De mit tehetünk a munkahelyi szorongás ellen, és egyáltalán: hogyan ismerhetjük fel?

Remotiv Remotiv

Súlyos problémát okozhat, ne hagyjuk kezeletlenül az aranyeres panaszokat!
 

Súlyos problémát okozhat, ne hagyjuk kezeletlenül az aranyeres panaszokat!

Az aranyér az elmúlt évtizedek életmódbeli változásai nyomán egyfajta civilizációs betegséggé vált, amely a negyven év feletti lakosság mintegy 50-80 százalékát is érintheti. A kórkép hátterében nem egyszer az elhízást, az ülő életmódot vagy éppen szülés utáni székelési problémákat találjuk. Megfelelő kezelés nélkül az enyhe tünetek akut, nehezen kezelhető gyulladásos betegséggé válhatnak, ezért is fontos a panaszok időbeni kezelése.


Hibrid munkavégzés: bezárva vagy felszabadítva?
 

Hibrid munkavégzés: bezárva vagy felszabadítva?

Alig két éve annak, hogy ugyanott dolgozunk, ahol a magánéletünket éljük: az otthonunkban. A pandémia óta a munka és a magánélet határa elmosódott, és az eddig jól megszokott rutinunk is felborult. Az otthonunk már nemcsak a család, hanem a munkahely kiszolgálója is, ezzel pedig menthetetlenül új korszak köszöntött ránk, a „mindig online” korszaka. De vajon visszaáll valaha a régi rend, vagy már soha többet nem lesz 9-től 5-ig munkaidőnk? A válasz a mi kezünkben van: tegyünk érte!

Samsung Samsung

Miért van minden jó buli a konyhában?
 

Miért van minden jó buli a konyhában?

Szokták mondani: az élet a konyhában zajlik. A konyha mindig is az otthonok fontos része volt, igaz, talán az emberek még sose rajongtak érte annyira, mint napjainkban. De miért is lett olyan nélkülözhetetlen számunkra ez a helyiség? Valóban többet törődünk konyhánkkal, mint korábban? Mindig ennyire központi része volt otthonunknak? Körülnéztünk a családi tűzhely körül.

Samsung Samsung

A kalcium az kell. De mi van, ha nem bírja a tejet? (x)
 

A kalcium az kell. De mi van, ha nem bírja a tejet? (x)

Amilyen sokszor hallottuk gyerekként – a csecsemőkorról nem is beszélve –, hogy mennyire fontos, hogy igyunk elég tejet, olyan sokszor találkozunk felnőtt korban a tejcukor-érzékenységgel, ami a hazai lakosság jó részét érinti. De honnan tudhatjuk, hogy nem bírjuk a laktózt? Ez már azt is jelenti, hogy örökre búcsút kell mondjuk a tejtermékeknek? És akkor hogy pótolhatjuk azokat a rendkívül fontos ásványi anyagokat – főleg a kalciumot – és zsírban oldódó vitaminokat, amik a tejben vannak? Általában ezek a kérdések merülnek fel bennünk a laktózintolerancia gyanúja esetén.

Calcium-Sandoz Calcium-Sandoz


Hasbeszélő: Felfedeztük a
 

Hasbeszélő: Felfedeztük a "Környéket", és egy szelet Argentínát találtunk Pesthidegkúton

Jártunkban-keltünkben megéhezünk, megszomjazunk, megállunk „kispiszkostól” a fine diningig. Nosztalgiázunk és felfedezünk, megyünk az emlékeink után, rábízzuk magunkat a véletlenre, vagy éppen nagyon is tudatosan keresünk valami újat. Aztán elmeséljük, mondjuk a magunkét. A vendégét – mert mi vagyunk a mindenkori vendég. Felbukkanásunk bárhol várható. Most éppen Pesthidegkúton.

GyéZsé GyéZsé

Boldog, depressziómentes új évet!
 

Boldog, depressziómentes új évet!

Az év eleji komor hangulat, a januári mélabú már-már természetes jelenség. Az ünnepek elmúltával a szürke hétköznapok újra beköszöntenek, emiatt január első heteiben könnyen ránk törhet a kilátástalanság érzése, ezzel együtt pedig a csillapíthatatlan szomorúság. Talán segít, ha tudjuk, mindezzel nem vagyunk egyedül, néhány hasznos tipp pedig segíthet kilábalnunk a reménytelennek érzett időszakból.

Remotiv Remotiv