Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Már egy évtizede emelkedik a hagyományos, magyarul következetesen bakelitnek nevezett (valójában vinil) hanglemezek forgalma, a koronavírus-járvány azonban egyenesen a sztratoszférába lőtte az igényeket. A sztárok versengenek a nyomókapacitásokért, a lemaradt iparág küzd az igények kielégítésével.
Sok rajongó számára a zenehallgatás élménye akkor az igazi, ha a hanglemezt kiveszi a tokjából, a korongot felteszi a lejátszóra, és sercegve elindul a felvétel. A popzene szerelmeseinek igazán jó dolguk volt tavaly, hiszen több tucat ismert előadó új albummal jelentkezett, ráadásul mindannyian a digitális korszak előtti fő hanghordozóval, a barázdás hanglemezzel is. Nekik is köszönhető, hogy több piacon csúcsot döntöttek az eladások: Nagy-Britanniában például 5 millió darabnál is több talált gazdára, ami 30 éves rekord. Az USA-ban pedig pusztán az első fél évben majdnem négyszer ennyi, s a hanglemezeké 1986 óta először megelőzte a cd-k forgalmát.
A könnyűzenei ipar egyik fellegvárának számító Nagy-Britanniában az eladott albumok közel negyede vinil volt, és ebben jelentős szerepet játszott a négy évtized után először megjelent ABBA-lemez, a Voyage, amelyből a legtöbb fogyott. Ezt Magyarországon is meg lehet venni, nagyjából tízezer forintért. A brit piacon már 14 éve nőnek a hanglemezeladások, tavaly pedig kiugróan magas, 8 százalékos volt az ütem.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.