Túl sok lakás épül túl kis helyre, ezen változtatna az agglomeráció egyik települése
Úgy tűnik, Zsámbékon a jelenleginél csak jóval nagyobb telekre lehet majd kétlakásos társasházat építeni.
Úgy tűnik, Zsámbékon a jelenleginél csak jóval nagyobb telekre lehet majd kétlakásos társasházat építeni.
Gyorsított eljárással nem sikerült kivitelezőt találni, most a hagyományos módon próbálják megtalálni a céget, amely majd felhúzza az új épületeket a Natura 2000-es területen.
A Népszava úgy tudja, hogy közel két és félszeresére bővítenék a fonyódi kikötő befogadóképességét.
A három hatalmas, 28 méter magas, sínen guruló darut Európában elsőként 5G segítségével, távolról irányítják majd.
Munkások éppen egy mobildaruval akartak felállítani egy másik darut, ám összetört és maga alá temetett több embert.
Ezer tölgyből épülhet újjá a több mint két évvel ezelőtt leégett székesegyház. Az építkezés nem megy majd egyik napról a másikra.
Nagy építkezés kezdődhet a román határ melletti településen.
A tehénböfögés és az erdőirtás mérséklése kevés lesz az új klímacélok eléréséhez, az építőipar működését is sürgősen újra kellene gondolni. Ehhez nemcsak a „beépített emisszió” fogalmával kell megismerkedni, de szükség lehet a kenderbetonra és a gombafonaltéglára is.
Az építkezéseknél és a felújításoknál nem csak az építőanyagárak jelentenek problémát: a logisztika, a telekárak és a munkaerőköltség emelkedése is a drágulás irányába mutatnak.
Ahogy szigorodnak a jogszabályok, úgy válnak egyre népszerűbbé a környezetkímélő lakásfejlesztések, ami a lakásfejlesztő vállalkozások forgalmán is érződik. Ugyanakkor sokszor a vásárlás megfékezése teszi a legtöbbet környezetért, hiába sarkallnak fejlesztésre a kormányzati támogatások.
Aki új lakás vásárlása helyett szeretné felújítani a régit, nem biztos, hogy sokkal olcsóbban jön majd ki. A fa- és vashiány mellett a többi építkezési termék ára is folyamatosan növekszik, a mesteremberek fél év alatt akár 25 százalékot is emeltek a munkadíjukon, a bútoriparban pedig a szállítmányozási problémák miatt folyamatosak a késések és a termékhiányok.
Feltehetően véglegesen elpusztult egy kiemelten védett régészeti lelőhely, és veszélybe került egy különleges pincesor.
Legjobban a tégla, a gipszkarton és az üveggyapot drágulhat.
Áruhiányra nem kell számítani, de arra viszont igen, hogy minden építkezés átlagosan tíz százalékkal drágább lesz.
Az építőipar szeptemberi termelése 14,2 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál, igaz, tavaly olyankor még nem jött ki teljesen a szektor a válságból. Az árak növekedése is két számjegyű volt egy év alatt.
Egy hatalmas, több ezer négyzetméteres új főteret alakítanak ki Zuglóban a Bosnyák téren. Az építkezés a jövő év elején kezdődik, és a tervek szerint 2029-ben fejeződik be.
A főpolgármester szerint a főváros az elvonások miatt nem tudná egyedül folytatni az építést.
Ezúttal zempléni és fővárosi építkezéseknél nem kell alkalmazni se a helyi, se az országos előírásokat.
Hiába jött ki az építőiparunk a válságból tavaly novemberre, azóta még nem nagyon tudott erősödni, a most kiadott augusztusi KSH-adat csak az egy évvel korábbihoz képest mutat jókora növekedést, a többi idei számhoz képest nem jó a teljesítmény. Az új szerződések számában viszont már látszik, hogy főleg az állami szereplők sokkal bátrabban mernek belevágni építkezésekbe, mint tavaly.