Szépen benépesíti a NER Tihanyt
A balatoni félszigeten már nem csak Rogán Cecília építkezik, de Matolcsy György egy rokona, illetve Matolcsy Ádám egy közeli üzlettársa és barátja is odaköltözött.
A balatoni félszigeten már nem csak Rogán Cecília építkezik, de Matolcsy György egy rokona, illetve Matolcsy Ádám egy közeli üzlettársa és barátja is odaköltözött.
A munkálatokról a Magyar Építők adott ki videót.
Országosan 26 százalékkal kevesebb lakást adtak el az idei első negyedévben, mint egy évvel korábban ilyenkor. A visszaesés mértéke a kisebb városokban a legnagyobb, de Budapesten is közel 10 százalékos. A lakások alapterülete több mint egy négyzetméterrel nőtt.
A kormányhivatal háromcsillagos, hatvanszobás szálloda, illetve egy 204 ágyas diákszálló kialakítására adott engedélyt.
A hatalmas robotot a földről irányítja a kezelője egy VR-szemüveg és a kontrollerek segítségével.
Rogán Antal volt felesége a Balaton-felvidéki Nemzeti Park területén kezdett ingatlanbontásba, amiért örökségvédelmi bírságot kell fizetnie.
A kutatók hosszabb ideje vizsgálják, milyen anyagokat lehetne felhasználni a marsi bázisok építéséhez. A lehetőségek köre most egy új elmélettel bővült.
A helyiek attól félnek, hogy nem lehet majd eljutni a Balaton partjára, a kormányhivatal szerint a környezetvédelmi kérdésekkel minden rendben van.
A Csónakázó-tó partjára már épül az új, egyedi koncepciójú szálloda.
A két ország jelentős építőanyag-exportőr, most nem tudnak szállítani. Ezt tetézik még az elszabadult energiaárak is – minden a drágulás irányába hat az ingatlanpiacon.
Június végétől már csakis közel nulla energiaigényű lakóépületekre adnak lakhatási engedélyt, vagyis fel kell kötnie a nadrágot annak, aki új otthon építésébe vág bele. Szerencsére többféle technológia is rendelkezésre áll, ahhoz, hogy teljesíteni tudjuk a szigorúbb elvárásokat.
Az építészeti látásmód megváltoztatásával párhuzamosan a mérnöki tudományoknak is mozdulniuk kell, és új szabványokra is szükség lesz, hogy épületeink képesek legyenek ellenállni a klímaváltozással járó egyre szélsőségesebb időjárásnak. Nem biztos azonban, hogy ehhez feltétlenül új épületeket kell majd felhúznunk. A régebbiek átalakítása ugyanis kevesebb fizikai energiával, kevesebb káros kibocsátással jár, igaz, szellemi energiából jóval több kell majd. Emellett jobb ha hozzászokunk a mértéktartáshoz, és leadunk szükségleteinkből, mint azok a holland bankárok, akik 14 fokkal is megelégednek télen az irodában. A klímaváltozás mindennapjainkra gyakorolt hatásairól szóló sorozatunk második részében az építészet és a szélsőséges időjárás kapcsolatát boncolgattuk Hartvig Lajos és Bánáti Béla építészekkel, akik új irodájukat már a klímaharc és a fenntarhatóság jegyében alakították ki.
29 százalékkal csökkent az átadott lakások száma 2021-ben 2020-hoz képest, de az új építési engedélyek száma alapján szinte biztos, hogy 2022-ben újra növekedést látunk majd.
A Dél-Budai Centrumkórháznak még neki se álltak, pedig az átadását eredetileg a jövő évre tervezték.
A szomszédban zajló építkezés miatt egy józsefvárosi ház értéke 150 millió forinttal csökkent. Pikó András polgármester fog tárgyalni az építtetővel a kártérítésről.
Egy szakembernek több olyan helyre kell kiszállnia, ahol más, rossz minőségű munkáját kell kijavítania.
A végrehajtói kar letartóztatásban lévő elnöke ehhez az egyik kormányhivatal építésügyi szakintézőjét fizette volna le.
Több tényező miatt 10-15 százalékkal drágulhatnak az építőanyagok március végéig.
A piac mérete meghaladta a 4200 milliárd forintot.
Az I. kerületi Színház utcát, ahol Orbán Viktor és Rogán Antal hivatala is található, még november végén zárták le.