A TaxiWars Budapesten
A dEUS frontembere, Tom Barman, illetve a fiatal szaxofonos-sztár, Robin Verheyen közös zenekara március 10-én lép fel a A38 Hajón.
A dEUS frontembere, Tom Barman, illetve a fiatal szaxofonos-sztár, Robin Verheyen közös zenekara március 10-én lép fel a A38 Hajón.
Február 24-én több mint két tucat jól ismert hazai zenész játssza a január elején elhunyt legendás popsztár dalait az A38 Hajón.
A Beatrice idén 70 éves frontembere szerint ma két járható útja van egy zenekarnak: vagy beszáll a bulvárba, vagy a beáll valamelyik politikai erő mögé. Ő az előbbit választotta. Kis előzetes az este megjelenő interjúnkból.
A szexuális forradalomnak köszönhetően a család ma már elégtelen intézmény a szociális háló megteremtésére, sőt ma már nyugodtan beszélhetünk róla múlt időben. A család megdőlni látszó hagyománya helyett valami egészen másra, egészen újra lenne szükség – fogalmazta meg véleményét a két szókimondó szerző, Bihari Viktória és Puzsér Róbert a Feldmár Intézet Nő és Férfi, avagy széthullott nemi szerepek a XXI. században című rendezvény. Ott jártunk.
Tizenkét kategóriában díjazták a budapesti szórakozóhelyeket: többek között a legjobb koncerthelyszín és a legjobb borbár címért is versenybe szálltak.
Késő középkori, minden bizonnyal a 14. században készült nehézlovassági kardot találtak Kengyel határában civil lakosok - közölte Kertész Róbert, a szolnoki Damjanich János Múzeum régésze, aki szerint rendkívül ritka leletről van szó.
Valószínűleg kínai éttermek asztalára szánták a nemcsak gasztronómiai ínyencségnek, de afrodiziákumnak is számító krokodilfarkakat. A fagyasztott vágykeltők már nem érkezhettek meg rendeltetési helyükre.
Ezentúl nem Bicsár Attila lesz az Alabárdos séfje, tizenöt év után megválik az étteremtől, sőt elmegy az országból is. Úgy látja, nem biztosított itthon egy séfnek a biztos nyugdíjaskor.
Pierre Jury, a legmeghatározóbb kanadai gasztronómiai magazin, a Le Droit főszerkesztője elragadtatott cikkben számol be magyarországi útjáról és a magyar gasztronómia csodálatos átalakulásáról.
Berlinbe költözött Varnus Xavér – írja a Blikk, amelynek az orgonista azt mondta, hogy idehaza 50 millió forinttal tartoznak neki.
Vélhetően öngyilkos lett Benoit Violier mesterszakács, akinek svájci éttermét nemrég egy francia rangsorban a legjobbnak találták.
Harminc éve kész csodának számított, hogy Budapesten koncertezett a Queen, de Brian May szerint az a bizonyos este nem csak a közönségnek, hanem a zenekarnak is hátborzongató élmény volt. May most egy akusztikus műsorral és egy musicalsztárral, Kerry Ellisszel közösen lép fel Budapesten, de ugyanolyan izgatottan várja az estet, mint az 1986-os Népstadion-koncertet. A két előadót telefonon kérdeztük arról, hogyan készülnek a budapesti koncertekre. És arra vajon emlékszik-e May, hogy miért kocsmázott Biatorbágyon?
Az utóbbi évek felmérései szerint a magyar borfogyasztók negyede heti rendszerességgel iszik bort. Még hozzá döntően tisztán, és a hazaikat preferálva. A népszerűségi listát Tokaj, Eger és Villány vezeti. De egyre többen kezdik felfedezni az olyan, sokáig kevesebb figyelmet kapott térségeket is, mint például a Mátrai borvidék, amit úgy is emlegetnek, hogy a hely „ahol a hegy és a Nap összeér”.
Miskolcon szerdán lesz tüntetés az oktatási rendszer ellen, egy budaörsi Herman Ottó-iskola is úgy döntött, demonstrációt szervez.
Sokféle elválás létezik, a baráti elköszönéstől kezdve a gyomorszorítóan tragikus elhagyásig. Az élmény a körülményekhez képest attól is függ, milyen korai tapasztalataink vannak, hogyan vártak minket a szüleink, amikor megszülettünk, örültek-e nekünk, megéltük-e, hogy pótolhatatlanok vagyunk számukra.
A Kállay Saunders Band Who We Are című dala 41 pontot kapott a zsűritől és a nézőktől.
A szoba című könyvet, majd az abból készült film Oscar-díjra jelölt forgatókönyvét is az ír-kanadai Emma Donoghue írta, akivel az Oscar-bejelentés másnapján beszélgettünk az emberrablásos történet eredetéről, a sztori feminista vonatkozásairól és arról, hogyan másolta le saját fiának szokásait a könyv kedvéért.
A képzőművészekről szóló filmek között viszonylag ritkán találunk igazán érdekfeszítőt. Azok a legizgalmasabbak, amik nem csak eszköznek használják egy művész életét, hanem a film nyelvén mondanak is valamit a művészetről. Banksy, Pollock vagy William Turner életéhez szerencsére nagyszerű rendezők nyúltak, Orson Welles pedig egy magyar származású képhamisítóról készített korszakalkotó filmet.
Több mint három hónapja folyik az Óbudai Zsinagóga restaurálása. Az MTV egykori 5-ös stúdiójából visszaváltozó imaház Köves Slomó rabbi szerint áprilisra Budapest egyik legszebb zsinagógája lesz. Egykor itt forgatták a Süsü, a sárkányt is.
A Generális, a Navigátor, a Nyugatra fel! vagy az Ifjabb gőzhajós Bill a filmtörténelem némafilmes aranykorának legnagyszerűbb alkotásai közé tartoznak. Főszereplőjük és motorjuk az a Buster Keaton, akihez hasonló mozióriásnak talán csak Chaplin tekinthető. 50 éve, hogy meghalt a fapofájú filmkomikus.