szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az ázsiai muszlim ország médiahatósága azt követően döntött így, hogy az oldal üzemeltetői nem törölték az általuk istenkáromlónak nyilvánított bejegyzéseket.

Blokkolta a Wikipedia elérhetőségét Pakisztánban az ország médiahatósága, mert az oldal megsértette a muszlimok érzéseit azzal, hogy nem távolított el bizonyos, istenkáromlónak minősített tartalmakat – írja az AP. A döntés ellenzői elítélték Iszlámábád intézkedését, mondván, hogy az a digitális jogokra mér csapást.

Pakisztán sokak által kritizált istenkáromlási törvényei szerint bárki, akit bűnösnek találnak az iszlám vagy annak alakjai megsértésében, halálra ítélhető, bár az országban még nem hajtottak végre halálbüntetést ilyen vádak miatt.

Gyakran azonban már a bűncselekmény vádja is elég ahhoz, hogy tömeges erőszakot, sőt halálos támadásokat provokáljon. Nemzetközi és hazai jogvédő csoportok szerint az istenkáromlás vádját gyakran használják fel a vallási kisebbségek megfélemlítésére és személyes bosszú kitöltésére is.

A blokkolás bejelentése után néhány órával az ország informatikai minisztere közölte, hogy Sehbaz Sarif kormányfő feloldotta a tiltást. Nem ez az első alkalom, hogy ilyesmivel kísérleteznek az országban, korábban már tiltották be ott a TikTokot és 2008-ban a Youtubeot is. Utóbbi esetben Mohamed próféta megjelenítése szolgáltatta az ürügyet, az Iszlámban ugyanis a próféták képi ábrázolása szigorúan tilos.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!