Kiadják Richard Burton szerelmes leveleit, amelyeket Liz Taylorhoz írt
Első alkalommal adja közre Liz Taylor azokat a szerelmesleveleket, amelyeket Richard Burton írt hozzá.
Első alkalommal adja közre Liz Taylor azokat a szerelmesleveleket, amelyeket Richard Burton írt hozzá.
Vissza sem tudunk emlékezni, mióta keseríti meg életünket az intim szőrtelenítés.
Úgy látszik, nálunk is beérett a Turkish Airlines világraszóló kampánya.
Az első egész estés színes magyar filmmel, a Lúdas Matyival végül az történt, ami főhősével: legyőzte a rosszat. A film esetében a rossz a belga Gevaert vállalat kísérleti nyersanyaga, a Gevacolor tekercs volt, amire az alkotást forgatták, és ami néhány hónap alatt megkopott.
Kolozsvárott a napokban immáron kilencedik alkalommal ünneplik a kortárs filmművészetet. Múlt héten kezdődött és vasárnap estig tart a kilencedik Transilvania filmfesztivál. A 47 országból érkezett filmeket felvonultató találkozón június 2-án magyar alkotásokat vetítenek.
Befejezte egyedülálló performanszát New Yorkban Marina Abramovic szerb művész, aki összesen hétszáz órát töltött azzal, hogy a Modern Művészetek Múzeumában (MoMA) ülve bámult az emberekre.
Idén harmadszor rendezi meg a Beszélő című politikai és kulturális folyóirat gigantikus versestjét, a Költészet éjszakáját. Június 2-án, szerdán este 7-től a meghívott költők tolmácsolják műveiket.
Ha nem is ért talán még a felnőttkorba, a gyerekcipőből mindenképp kinőtt az Alexandra Étteremkalauz. A fölösleges sallangoktól megszabadulva végre valóban az, amit a címe is ígér: étteremkalauz.
A hét végén Budapesten, a Tűzraktér független művészeti központban – több elvetélt magyarországi próbálkozás után – bemutatták Tuvia Tenenbom, a The Jewish Theater of New York alapítójának Az utolsó zsidó Európában című színdarabját. A közönség nagy része lelkesen tapsolt, akadtak, akiknek kifejezetten nem tetszett a darab; közömbös azonban senki sem maradt – ami általában jellemző a New York-i Zsidó Színház előadásaira.
A dán Jorn Utzon építész tervei alapján megépített és 1973 októberében megnyitott sydney-i operaházat dagadó vitorlákhoz hasonlatos jellegzetes formájának köszönhetően talán a legismertebb zenei szentélyként tartják számon a világban. Színvonalas zenei produkcióit évente kétmillióan látogatják. A házban öt színpad kapott helyet, ezek több mint 5500 nézőt tudnak befogadni. Az épület-komplexumban még öt próbára alkalmas stúdió, továbbá egy filmszínház is található.
A mélyszegénységben élő borsodi törpefalu, Bódvalenke egész házfalakat beborító, cigány álmokat ábrázoló gigantikus festményekkel szeretne kitörni az ismeretlenségből és kilátástalanságból. Fotóriporterünk, Stiller Ákos helyszínen készített képeiből nyílik kiállítás a budapesti Gödör Klubban május 31-én, hétfőn hat órakor.