Masszív bukó lett idén a Mol-nak a döcögő palackvisszaváltás
7,4 milliárd forint mínuszban van a Mol körforgásos gazdasági üzletágának EBITDA-ja az idei első félévben, főként a palackvisszaváltó rendszerrel kapcsolatos költségek miatt.
7,4 milliárd forint mínuszban van a Mol körforgásos gazdasági üzletágának EBITDA-ja az idei első félévben, főként a palackvisszaváltó rendszerrel kapcsolatos költségek miatt.
Peking a Kereskedelmi Világszervezethez fordul, ahol az ügyek alapból évekig húzódhatnak, fellebbezni pedig elvileg lehet, gyakorlatilag ez most nem működik, mert az USA bojkottálja az új szakértők kinevezését.
A statisztikai hivatal a minisztérium egyetértésével változtatott a módszertanon, havi adatközlésre állt át. Ezzel véget érhet, de legalábbis alacsony intenzitásra kapcsolt a nagy üzemanyagár-saga, avagy Nagy Márton háborúja a benzinkutasok ellen.
508 milliárd forint adózott profittal zárta az első félévet az OTP-csoport. A nyereség több mint kétharmada nem Magyarországról származott. A kormány nyári megszorítócsomagja, az illetékemelések idén 25 milliárd forint pluszsarcot jelentenek.
A második negyedévben veszteséges volt a kötelező palackvisszaváltás elindítása. A Mol összességében amúgy remek első félévet zárt, az adózás előtti eredmény közel 20 százalékkal haladta meg a 2023 első félévit. Hernádi Zsolt arra panaszkodott, hogy az orosz olajról való leválást nehezítik a magyar kormány különadói.
A Legfőbb Ügyészség szerint mivel Magyarország nem tagja az Európai Ügyészségnek, az nem járhat el az ügyben.
Néhány hónapon belül akár 2000 milliárd forint is rászakadhat a magyar gazdaságra, de ez csak azoknak feledteti az elmúlt két szűk esztendőt, akik a válsághatások ellenére képesek voltak megtakarításra.
Öt éve létezik az állami projektcég, amely a külügyi tárca bábáskodása alatt kikötőt épít Triesztben. Illetve csak építene: még egy kapavágás sem történt. Azért a vezérigazgató és a cég fb-tagjainak fizetését megemelték, noha a vállalkozás masszívan veszteséges.
Kényszerérésben, sőt, száradásban vannak az állományok, számottevő csapadék nem várható, az aszály kitart.
A júliusi rekordkánikula miatt idén több szőlőfajtánál is egy hónappal előbbre kell hozni a szüretet, a klíma további forrósodása pedig azt jelenti, hogy a jövőben már nem lesz ideális az ország a fehérbortermelésre.
74 milliárd forint lett a banknál a tiszta profit az egy évvel korábbi 46 milliárd után. A második félév nyereségét viszont megvágja a reméltnél lassabb gazdasági növekedés, a kamatok csökkenése, az extraprofitadó átalakítása, valamint a tranzakciós illeték emelése.
Ez minden idők második legkedvezőbb július havi mutatója.
A szudzsai állomás ukrán kézre kerüléséről érkeztek jelentések, ez megbolygatta a holland gáztőzsdét.
Az összeg java létesítményekre ment el. A Magyar Olimpiai Bizottság szerint a támogatások növekedése nem járt együtt az eredményesség növekedésével.
A lap szerint száz nevelőszülő távozhat, miután megtagadja az életvitele ellenőrzését.
Az éves infláció összességében 4,1 százalékos, az előző hónaphoz viszonyított 0,7 százalékos.
A Honvédelmi Minisztérium továbbra is titkolja, hány 45 évesnél idősebb katonát küldtek el a fiatalítási hullám keretében.
A magyar kormány olajszállításokról szóló panaszai értő fülekre találtak, kár, hogy nem Kijevben vagy Brüsszelben, hanem Moszkvában. Viszont Szijjártó Péter szavaira a hírbe hozott szereplők olyan válaszokat adtak, ami segít tisztán látni, lesz-e elég benzin Magyarországon és Szlovákiában. És hogyan kerülhet veszélybe az ellátás.
Bizonytalan gazdasági környezet, nem várt japán kamatemelés, a rizikós eszközöktől való gyors szabadulás: ezek állhatnak főként a kriptopénzek árfolyamának csökkenése mögött, de egyáltalán nem kell temetni a blokkláncalapú pénzek piacát.
A minisztérium szerint többször is emelték a közalkalmazotti fizetéseket, nem csupán egyszer.