Jelentős drágulás várható márciusig az építőiparban
Több tényező miatt 10-15 százalékkal drágulhatnak az építőanyagok március végéig.
Több tényező miatt 10-15 százalékkal drágulhatnak az építőanyagok március végéig.
Más települések is kaptak hasonló támogatást. Öttömösnek például, ahol korábban Orbán Viktor miniszterelnök disznóvágáson járt, közel 13 millió forint jutott.
Budapest és Közép-Magyarország továbbra is kiemelkedik az országos átlagból, ezekben a régiókban 1900 forint körüli értékét mértek.
A helyiek szerint túl magasak lettek volna a pályázatokban megjelölt épületek, ezért mégsem adják el a Tétényi úti üzletházat.
A választásokhoz közeledve sorra élednek fel a Magosz ifjúgazda-tagozatai, hogy a zöld, digitalizált, jól jövedelmező mezőgazdaság ígéretével szólítsák meg az egyre inkább elveszettnek látszó generációt.
A magyar olajmulti hamarosan Lengyelországban is megvetheti a lábát. A külföldi ügyleteket egyelőre nem befolyásolja érdemben, hogy egyes politikai erők elhatárolódnak Orbán Viktortól.
Ötmilliárd forintnyi euróért kapnak német levegő-levegő rakétákat a Honvédség Gripenjei a modernizálás keretében.
A kormány a tervezettnél kétszer nagyobb hiányt csinált 2021-ben, pedig az adóbevételek a vártnál sokkal jobban teljesültek. A központi költségvetés adóssága 40 ezer milliárd forint fölé nőtt. A nyugdíjasok számának nőnie kellett volna az első félévben, de csökkent – „feltehetően” a pandémia miatt. A HM szerve kétszer annyit költött páncélosokra és helikopterekre, mint az Emmi szerve oltásokra és tesztekre.
A GKI-nak – az EU támogatásával készített – felmérése szerint az év első hónapjában az üzleti és fogyasztói várakozások is emelkedtek, de míg az előbbiek érezhetően elmaradnak, az utóbbiak jóval kedvezőbbek tavaly novemberi szintjüknél. A járvány előtti szintet azonban még mindig nem érik el.
Lényegesen javult a legszegényebbek lakhatási helyzete, de csak addig, amíg nem nézzük meg, hogy a régió többi országában mi a helyzet.
Négy évtized alatt sem találtak megoldást a tervgazdaság irányítói, hogyan célszerű az árakat szabályozni, hogy ne legyen drágaság, de hiány sem. Az Orbán-kormány most mégis a régi receptre emlékeztető árstoppal él.
Átlagosan négynaponta csoportosítottak át tételeket a költségvetésben tavaly, kifutnak ugyan az állami támogatások, de ez sem fogja megállítani az ingatlanárak emelkedését, a húsárak pedig nem csak a kormány kegyéből csökkennek. Heti gazdasági összefoglalónk.
A szakértők szerint baromfihús-hiány léphet fel és 30 százalékos drágulással számolnak.
Ez iránt érdeklődik két washingtoni törvényhozó, miután korábban Joe Biden amerikai elnök aláírta a törvényt, amely tiltja a gazdasági kapcsolatot a kínai határtartománnyal, ahol a muzulmán kisebbség jelentős részét munkatáborokban dolgoztatják.
Vészjelzést adott a gazdaságot eluraló inflációról a magyar kormány, hiszen a fogyasztói árak átmeneti befagyasztása a gyengeség jele. Az az üzenete, hogy nincs más eszköz a drágulás megfékezésére. Pedig volna, de nem ez a cél, hanem a látszatkeltés.
A választások előtti pénzosztásnál a változó kamatozású ingatlanhiteleket felvevőkre is gondolt a kormány. A döntés árát most a bankok fizetik meg, de hosszú távú következményei jóvátehetetlen károkat okozhatnak.
Nem tervezte, mégis eladta Eger legismertebb szállodáját Mészáros Lőrinc köreinek Harmati László nagyvállalkozó. Mint mondja, az üzleti siker titka a szükséges, de nem túlzott közelség a hatalomhoz. Interjú.
Hogy milyen társaságban, az nem derül ki a csütörtök esti kormányhatározatból, csak az, hogy a gazdaság-újraindítási programok keretéből ennyit bocsátanak Mager Andrea, a nemzeti vagyonért felelős tárca nélküli miniszter rendelkezésére.
A korábbi vizsgálatok a NAV-ot és az ORFK-t nevesítették, mint a magyar állam részéről biztosan sáros intézményeket.
A piac mérete meghaladta a 4200 milliárd forintot.