Érdemben is fékezhetné a drágulást a kormány, a far-hát árstop csak propagandaeszköz

Vészjelzést adott a gazdaságot eluraló inflációról a magyar kormány, hiszen a fogyasztói árak átmeneti befagyasztása a gyengeség jele. Az az üzenete, hogy nincs más eszköz a drágulás megfékezésére. Pedig volna, de nem ez a cél, hanem a látszatkeltés.

Érdemben is fékezhetné a drágulást a kormány, a far-hát árstop csak propagandaeszköz

Türelmesen várakoztak a vevők, többnyire nyugdíjasok a minap az egyik szupermarket hűtőjénél arra, hogy az eladók újabb karton akciós ír vajat hozzanak ki a raktárból, mert a többi már elfogyott. A húsz dekára jutó száz forint engedményért nagyjából negyedóráig ácsorogtak, mert meg kellett várniuk, amíg az árut a kamionról lepakolják, és a fürge, ifjú hölgyek kitolják a vajat az eladótérbe.

A vevők csillogó szemmel markolták fel a zsákmányt, néhányan kettőt is. Bizonyára ehhez hasonló, voltaképpen lehangoló kép élt abban, aki kitalálta, hogy a hét százalék fölé ugró infláció közepette hat alapvető termék fogyasztói árát a tavaly októberi szinten be kell fagyasztani. No, nem örökre, hanem február elsejétől május elsejéig, vagyis a választások előtt és nagyjából az új kormány megalakulásáig. Az árstop célközönsége pedig az a nem is jelentéktelen választói tömeg, amelyik türelmesen vár az akciós ír vajra.

Tóta W.: Farhátország

Ezek itt nem kommunisták, hanem berezelt amatőrök, akik bemindenezve ötletelnek az utolsó szalmaszálról. Utánuk az özönvíz. Amit ma látunk, az egy elefánt tányércsapkodós hisztije a porcelánboltban. Vélemény.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?