Megvizsgáltak egy ősi kutyacsontot, és kiderült, régebb óta lehetnek velünk, mint eddig gondoltuk
Viták tárgyát képezi, hogy mikor kezdődhetett a kutyák háziasítása, egy 1985-ben talált csont vizsgálata azonban most leszűkíthette a kört.
Viták tárgyát képezi, hogy mikor kezdődhetett a kutyák háziasítása, egy 1985-ben talált csont vizsgálata azonban most leszűkíthette a kört.
A FiberX nevű mesterséges rost számtalan ételhez, így a pizzák mellett süteményekhez vagy a kenyérhez is hozzáadható, akár gluténmentesen is.
Egy új kutatás eddig sosem látott módon mutatja meg, hogy a migrén miként lehet hatással az emberi agyra.
A dél-koreai Kjonghi Egyetem kutatói szerint ha a férfiak áttérnek a növényi alapú étrendre, jelentősen csökkenhet a vastagbélrák kialakulásának kockázata. A nőknél ilyen összefüggést viszont nem találtak.
A kutatók szerint a Whatcheeria nevű ragadozónak lassan, egyenletes ütemben kellett volna fejlődnie, ehelyett viszont azt találták, hogy rövid idő alatt komoly növekedést produkált.
A Science Alert összesen 20 olyan tanulmányt elemzett, melyben azt vizsgálták, hogy van-e különbség a kannabiszos fájdalomcsillapítás hatása és a placebo, tehát az „álgyógyszer” alkalmazása között.
A globális felmelegedés miatt olvadó gleccserekben rengeteg az ismeretlen baktérium és vírus. Olyan sok van belőlük, hogy – a statisztikai valószínűség szerint – egy részük biztosan veszélyes az egészségünkre.
Kiburi, a nyugati síkvidéki gorilla Teneriféről utazott Londonba, hogy segítségével tovább szaporodhasson a faj.
A NASA új űrhajója, az Orion megdöntötte az Apollo 13 rekordját – messzebbre jutott az 1970-ben repült űreszköznél.
Számos területen lehet hasznos a szilícium-nitrid-alapú anyag, ugyanis hajlékony és erős, emellett még könnyű is, és remekül tűri a hőt. Feltalálói szerint a protéziseknél és az autógyártásban is forradalmat jelenthet.
Szúnyogok által elfogyasztott vérből vizsgálnák a megcsípett állatok és emberek fertőzéseit tudósok. Az újszerű módszer azért is lehet hasznos, mert kutatók még korai szakaszban felfedhetik azt is, hogy egy új betegséget mely állatok hordozzák.
A Nagy-korallzátony veszélyeztetett világörökségi helyszínné nyilvánítását javasolja az állapotát felmérő, ENSZ által támogatott misszió. Mint a hétfőn közzétett jelentésben figyelmeztetnek: gyors és hatékony klímavédelmi intézkedések nélkül a világ legnagyobb korallzátonya veszélyben van.
Egy amerikai kutató és a társa azt szeretté volna megmutatni a témában nem feltétlenül jártas embereknek, hogy miként is néz ki valójában az univerzum. Kissé ijesztő rájönni arra, valójában mennyire picik vagyunk.
Nyolcvan éve, 1942. november 29-én halt meg Zipernowsky Károly, a transzformátor egyik feltalálója, a magyar elektrotechnikai oktatás megalapozója.
Az új eljárás helyettesítheti a sebészi beavatkozásokat, valamint a test mélyebb részein található daganatok kezelésében is jó szolgálatot tehet.
A gázláng-effektust (gaslighting) választotta az év szavának idén a Merriam-Webster szótár. Az év szavát az online felületén végzett keresések alapján választja ki, miután kizárta a versenyből a minden évben gyakran keresett, örökzöld szavakat.
A NASA élesben tesztelhette azt a rendszert, ami képes kiszámítani, hol fog becsapódni egy aszteroida.
A japán űrügynökség Equuleus nevű műholdja olyan adatokat rögzít majd, ami segíthet megvédeni az űrhajósokat a Föld–Hold utazás során.
Az új antibiotikumok kifejlesztése gyakran évekbe telik és dollármilliókba kerül, ráadásul egyre több esetben hatástalanok a szuperbaktériumok ellen. Kutatók úgy találták, hogy a hétköznapi élelmiszerekben is gyakran használt édesítők két rezisztens baktérium ellen hatásosak lehetnek.
Az eddigi legfiatalabb olyan gázóriást találták meg a csillagászok, ami kétféle módon is képződhetett.