Gergely Márton: Magyar és Varga vitája, jelentések egy házasságból
Moziban fordul elő, hogy az ember nem tudja, oda merjen-e nézni vagy sem. Fontos dolog történik éppen a sztoriban, csak baromi kellemetlen látni.
Moziban fordul elő, hogy az ember nem tudja, oda merjen-e nézni vagy sem. Fontos dolog történik éppen a sztoriban, csak baromi kellemetlen látni.
Gyerekek tömege küzd ma tanulási nehézségekkel, írja szerzőnk, és hozzáteszi, a megoldás nem a múltba révedés. Jelenleg a legjobb, ami történhet egy tanulási zavarokkal küzdő gyermekkel, ha megfelelő fejlesztést kap, és ha ez nem megoldható, akkor felmentést, mondja. Megjegyzi azt is, a sajátos idegrendszeri fejlődés akár a kreatív tehetség felé is fordulhat.
Egy megnyerő használtautó-kereskedőt látunk fehér ingben, aki betűről betűre felolvassa Kunhalmi Ágnes összes sajtótájékoztatóit. Maguk melyik mozit nézték tizennégy évig?
Van pár labdarúgó-mérkőzés, amiről nagyon sokat beszélnek Magyarországon. Ez az egyik. Vagy ha onnan nézzük, hogy az 1954-es vébédöntő az egyik, akkor ez a másik. A kulissza pedig a nyolcvanas évek. Moszkvics, Madonna, Mezey. Csernobil és Irapuato. Életem meccse-sorozatunk, amellyel a 2024-es labdarúgó Eb-re melegítünk.
Magyar Péter felbukkanása is azt igazolja, hogy az Orbán-rendszerben nincs stabilitás vagy utódlás, amivel más autokráciákban megvásárolják az elit lojalitását. Az egyre szorosabb központi kontrollal működő NER egyre ziláltabban zsigereli ki és hajítja el a saját embereit, akik erre a rendszerre tették fel minden lapjukat. Papp Réka Kinga írása.
Alekszej Navalnij pályája a mozgalmártól az elnök kihívóján át egy olyan szerepig terjed, amely jóval túlmutat a pártpolitikán, de a politikai ajánlattételen is. Az a közszereplő, a szimbólum, amivé vált, milliók tudatában a bátorság és derű, bizakodás és düh, az erő és félelem nélküli harc szinonimája. Író szerzőink a tragikusan elhunyt orosz ellenzékire emlékeznek.
Ha érzi a figyelmet, szaktudást, ha szellemes kampánnyal, egyéni figyelemmel és a gondjaira fókuszálva szólítják meg őt, és nem lózungok, torzsalkodások jutnak nekik, akkor mobilis lesz, írja az Orbán-rendszert elutasító választókról szerzőnk, Horn Gábor, a Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke, aki véleménycikkében a március 15-i beszédeket, eseményeket is elemzi. Vélemény.
Vallás és politika kapcsolatát elemzi a szerző az ukrajnai háború és a hazai kegyelmi botrány nyomán, magyarázatot keresve arra, hogy miért vannak az egyházi, hívő oldalon olyanok, akik ilyenek felett hajlandók szemet hunyni. Azon túl, hogy mindez milyen közéleti erkölcsi bukásokat eredményez, van bibliai érv is az ember torkán politikai eszközökkel lenyomott keresztény evangéliumhirdetéssel szemben – írja Buda Péter nemzetbiztonsági elemző és külpolitikai szakértő, volt nemzetbiztonsági főtiszt.
Az EU legfrissebb felmérése is alátámasztja, hogy idehaza semmi jóra nem számíthatunk a tudományos kutatás, az oktatás és a tanulási szabadság területén. És ezt a mai fiatalok pontosan tudják, ezért mondja 57 százalékuk azt, hogy el akarja hagyni az országot – írja szerzőnk, aki közgazdász, parlamenti képviselő, a Párbeszéd-frakció tagja.
Most sem tetszünk majd forradalmat csinálni. Magyar Péter fellépése is arról szól, hogy az Orbán-rendszert bizony exorbánista utódpárttal vagy utódpártokkal és exorbánista káderekkel fogjuk lebontani, ha fogjuk. Vélemény.
Orbán Viktor a regnálása eddigi legnagyobb politikai botrányát úgy vezette le, hogy tett egy családi kirándulást az Egyesült Államokba. Vélemény.
Politológus szerzőnk szerint ahhoz, hogy címbeli kérdésre felelni tudjunk, illetve hogy ez a felelet értelmes legyen, először is ki kell zárni mindenféle erőszakot, tömeges bebörtönzéssel való fenyegetést és minden mást, ami a történelem korábbi pontjain megengedhető volt, ám ma egyáltalán nem. Vélemény.
Az Egyensúly Intézet kutatásai alapján azt lehet mondani, hogy van mód javítani a szegények helyzetén. Szerzőnk publicisztikájában a probléma forrását egy, a szegénységnek súlyosan kitett csoport, a gondnokság alatt állók helyzetén keresztül vizsgálja.
Tisztáznunk kellene, jó-e, ha a kormánytól független térben vannak, akik egyszerre lépnek fel politikai döntéshozóként, cselekvőként, elemzőként és elszámoltatóként. Vélemény.
Az Orbán-rendszer politikája által meghatározott mai magyarországi iskolák szükségképpen termelik a megnyomorított, szorongó, félelmeivel kezdeni nem tudó diákokat, magába az iskolarendszerbe van programozva a sérülés, a kiszolgáltatottság, a magára hagyottság.
A kegyelmi botrány a Fidesz szemszögéből mindenről szólt, csak az áldozatokról nem. A gyermekvédelem ügyében nem a karikás ostort meg a hentesbárdot kellene pörgetni, hanem kiépíteni és üzemeltetni az áldozatok védelmét, írja szerzőnk. Vélemény.
Mi jöhet a Nagy Tüntetés után? Influenszerek léptek színre, megjelent Magyar Péter, új politikai nemzedéket látunk. Ellenzéki pártok nélkül mégsem lehet leváltani az Orbán-rendszert. Az más kérdés, hogy melyek ezek az ellenzéki pártok. Vélemény.