szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

Papabank - meséli az e heti HVG Portré rovatában Doubravszky György pénzügyi ombudsman azt a konstrukciót, amit valaha a saját családjában vezetett be.

HVG Zrt.

„Az volt a lényege, hogy a gyerekek a pénzüket nálam fialtatva megtapasztalhatták a kamatos kamat erejét. Ám azzal a problémával szembesültem, hogy ha kifizetem a megbeszélt kamatot, tönkremegyek.„ Egyoldalúan azonban nem módosított szerződést: Tárgyalásokat kezdtünk. Ezzel együtt az a furcsa helyzet van, hogy felcseperedve mintha szinte mindent elfelejtettek volna, amire tanítottam őket. De remélem, ez csak egy alagút, és előbb-utóbb kijönnek a túloldalon.”

„Ez a hivatal szándékom szerint híd lesz: összeköti Pestet Budával, Keletet Nyugattal.” – mondja új pozíciójáról a pénzügyi ombudsman, aki nem csak pénzügyi kérdésekben fogalmaz meg markáns véleményt: „Míg az indoeurópai nyelvek a bal agyféltekéhez köthetők, vagyis gyakorlatilag egész Nyugat-Európa a bal agyféltekét használja, a magyar mindkettőt. A bal agyfélteke az ész, a jobb a szív. Nyugaton a bal agyfélteke dominál, emiatt a gondolkozásuk is alá-fölé rendelő. A magyar a két agyfélteke miatt abszolút mellérendelő: nem tűr el senkit maga fölött, de uralkodni sem akar másokon.”

Arra a kérdésre pedig, hogy ő milyen hierarchiában gondolkodik, Doubravszky úgy válaszol: „Megint jurtában lakó őseinkre hivatkozom. A jurta nemcsak mérnöki teljesítmény, hanem a hierarchia leképezése is. Egyik oldalon a nők, a másik oldalon a férfiak, középen a tűz. Megvan a családfő helye, ezzel együtt a jurtán belül a nő az úr, azon kívül viszont a férfi. Mi ezt úgy osztottuk el – akár tudat alatt is –, hogy otthon a feleségem dönt, a külső dolgokban inkább én.„

A pénzügyi ombudsmannal készült portrét a HVG e heti számában olvashatják.

 

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!