szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Önálló befektetési bankot alapított az MBH Bank befektetési szolgáltatások nyújtására. Varga Mihály szerint fontos, hogy a magyar piacon meghatározó szerepet kapjanak olyan hazai tulajdonú bankok, amelyek érdekközösségben vannak a hazai vállalatokkal.

Létrejött az MBH Befektetési Bank, önálló befektetési bankként, befektetési szolgáltatások nyújtására. Ezzel egy újabb magyar tulajdonosi hátterű szereplővel bővül a hazai bankrendszer, erősödik a piaci verseny – jelentette ki Varga Mihály pénzügyminiszter az intézmény megalakulása alkalmából rendezett eseményen.

Az MBH Bank 2023 májusában jött létre az MKB Bank, a Budapest Bank és a Takarék Csoport fúziójából, termékportfólióját pedig egységesen, a most létrejött MBH Befektetési Bankon keresztül értékesíti. Noha Barna Zsolt elnök-vezérigazgató már májusban bejelentette: szeptember 1-jével egy önálló banki engedéllyel rendelkező befektetési bankot hoznak létre befektetési szolgáltatások nyújtására, ez mostanáig váratott magára.

A pénzügyminiszter kiemelte: az MBH Bank több lépcsős megalapításával egy olyan magyar tulajdonú óriásbank jöhetett létre, amely másodmagával, az OTP-vel immár a piac meghatározó részét fedi le a külföldi tulajdonlású intézményekkel szemben. A bankszektorban a pénzrendszer globális jellege miatt a nagyobb méret nagyobb versenyképességet is jelent, a versenyképesség pedig egy olyan terület, amelyen a magyar bankrendszer előtt vannak még fejlődési lehetőségek – mutatott rá a tárcavezető a digitalizáció és a banki termékek további fejlesztésére utalva.

Varga Mihály – a Pénzügyminisztérium hvg.hu-hoz eljuttatott közleménye szerint – annak fontosságát is hangsúlyozta, hogy a magyar piacon meghatározó szerepet kapjanak olyan hazai tulajdonú bankok, amelyek nemcsak a profit, de a gazdaság hosszú távú jó teljesítménye szempontjából is érdekközösségben vannak a hazai vállalatokkal.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!