Reggel óta két forinttal drágult az euró
Gyengült csütörtökön a forint, az eurót este hét órakor 307,04 forinton jegyezték a bankközi deviza kereskedelemben, míg tizenkét órával korábban 305,47 forinton.
Gyengült csütörtökön a forint, az eurót este hét órakor 307,04 forinton jegyezték a bankközi deviza kereskedelemben, míg tizenkét órával korábban 305,47 forinton.
A magyarországi piaci szereplők szerint már sejthető volt, hogy előbb-utóbb megszünteti a Danone az itteni tejtermékgyártást, az üzemi dolgozók és a menedzsment jó része viszont a bejelentés napjáig szinte semmit nem érzékelt a helyzetből. Az üzemben szerdán a hír miatt egy napra leállt a gyártás, a dolgozókat hazaengedték, a vállalati szakszervezet és az üzemi tanács pedig azonnal tárgyalni kezdett a vezetéssel – zárt ajtók mögött. Annyira belső ügyként kezelik a hivatalos tájékoztatások szerint 155 dolgozót érintő leépítést, hogy a tárgyalások végéig „nem tudnak választ adni újságírói kérdésekre”.
A Die Welt című német konzervatív lap és a brit Financial Times is a reklámadóról közölt cikket. A Die Welt szerint az új adónem sem jelenti a sajtószabadság végét, a Financial Times a banki és más különadókhoz hasonlította a reklámadót.
Orbán Viktor miniszterelnök édesapjának bányászati és dolomitfeldolgozó cége jól teljesített az elmúlt években. A DK-s Vadai Ágnes írásbeli kérdést nyújtott be a Dolomit Kft.-vel kapcsolatban kilenc miniszterhez.
Már a különböző márkák logói is szokszor úgy vannak létrehozva, hogy vonzzák az emberek szemét. A mindennapi életben körül vagyunk véve különböző vizuális jelekkel, melyek vásárlásra ösztönöznek minket anélkül, hogy tudnánk erről.
Terjedelmes cikkben foglalkozik a Financial Times feltörekvő piacokat figyelő blogja a magyarországi reklámadóval. A blog ismerteti a törvény elfogadásának körülményeit, az Origo.hu főszerkesztőjének és más munkatársainak távozását is, illetve a szerző arról is ír, hogy felerősödtek azok az aggodalmak, melyek szerint a nemrég újraválasztott Orbán Viktor "lecsapni" készül a médiára.
A fő kockázati tényezők az állás és az otthon elvesztése, illetve az eladósodás. Néhány ország, így Svédország, Finnország és Ausztria még a válság éveiben is elkerülte az öngyilkosságok számának növekedését - derült ki az Oxfordi Egyetem és a London School of Hygiene and Tropical Medicine jelentéséből.