Óriási károkat okozott a hidegfront
A hidegfront okozta viharok miatt százmilliós nagyságrendű kárbejelentések érkeztek az MTI által megkérdezett biztosítókhoz.
A hidegfront okozta viharok miatt százmilliós nagyságrendű kárbejelentések érkeztek az MTI által megkérdezett biztosítókhoz.
Erősödött a forint kora délután a péntek reggeli és a csütörtöki gyengélkedés után. Pénteken négy körül egy euró 288,28 forintot ért a bankközi kereskedelemben. Péntek reggel még 289,57 forint volt az árfolyam.
Nagyon tetszett a budapesti közlekedésszervezési és a parkolási rendszer annak az indiai küldöttségnek, amely június végén vett részt egy a témáról a magyar fővárosban rendezett konferencián - közölte a Levegő Munkacsoport. Az egyik indiai metropoliszban, Chennaiban az elképzelések szerint a budapesti mintára parkolóellenőrök járnák majd az utcákat.
Orbán Viktor újabb videóval jelentkezett a Facebook közösségi oldalon. Két témával foglalkozott a három perces videóban: a Brüsszellel való vita lezáródásával és a gazdasági nemzeti konzultációval.
Demján Sándor szerint mielőbbi döntésre van szükség a kormány által meghirdetett, érdemi és hatékony munkahelyvédelmi tervről, hogy a kisvállalkozók mihamarabb érezhessék annak kedvező hatásait.
Érthetetlennek nevezte pénteken a Moody's hitelminősítő Olaszországot leminősítő lépését Gianfranco Polillo, az olasz gazdasági és pénzügyi minisztérium államtitkára.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 101,86 pontos nyitás után kissé csökkent pénteken délelőtt.
Megkezdődött a kampány a magyar görögdinnye népszerűsítése érdekében, amelynek célja a Békés, a Jász-Nagykun-Szolnok, a Szabolcs megyei dinnye fogyasztásának ösztönzése - mondta Budai Gyula államtitkár péntek délelőtt Budapesten, a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) árkádja alatt, dinnye- és gyümölcsárusok gyűrűjében tartott tájékoztatón.
Kissé gyengült a forint pénteken délelőtt: fél tizenegykor 290,08 forinton állt az euró jegyzése a bankközi deviza kereskedelemben, míg reggel röviddel hét óra előtt 289,57 forinton. A jegyzés éjszaka nulla órakor 289,80 forint, csütörtök délután hat órakor pedig 289,98 forint volt.
Az Eurostat adatai szerint a magyar lakosság 4,4 százaléka él olyan lakásban, ahol nincs zuhany vagy fürdőkád, 233 ezer háztartásból pedig egyáltalán hiányzik a vezetékes vízszolgáltatás. EU-s összehasonlításban Magyarország a negyedik legkedvezőtlenebb helyzetű tagállam a lakhatási problémák előfordulását illetően, honfitársaink majd negyede kénytelen elviselni a beázó tetőket vagy penészes padlókat. Emellett hazánkban 1600 gettóban több mint 300 ezren élnek. A Pénzcentrum.hu-n megjelent írás a magyarországi lakhatási szegénységet veszi górcső alá.
A vendéglátói szolgáltatások drasztikus javulását reméli a kormány és a szállodaszövetség a hotelek újraminősítésétől. Bár az átcsillagozás kockázatát eddig csak 229 hotel vállalta, ha az új rendszer gyökeret ereszt, akkor Berlinben, Bécsben és Budapesten pontosan ugyanazt lehet majd érteni a besoroláson. De ettől még nagyon messze vagyunk.
Májusban az agrártermékek termelőiár-szintje 1,8 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest, ezen belül a növényi termékek ára 1,7 százalékkal mérséklődött, míg az élő állatoké és állati termékeké 10,0 százalékkal emelkedett - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken.
Májusban 0,4 százalékkal mérséklődött az ipari termelés az egy évvel korábbihoz képest - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Az ingatlanadó vagy a vagyonadó kérdése szóba kerülhet az IMF-fel folytatandó tárgyalásokon, de ebben a magyar kormány nem enged - mondta Varga Mihály, a nemzetközi hiteltárgyalásokért felelős tárca nélküli miniszter pénteken a tv2 Mokka című műsorában.
Oszkó Péter volt pénzügyminiszter szerint akár decemberig is elhúzódhatnak az egyeztetések az IMF-fel és az EU-val, szerinte a kormánynak sem érdeke a gyors megállapodás, és az IMF sem fogja siettetni - írta a pénteki Népszabadság.
Az amerikai Wells Fargo Bank 175 millió dollár kártérítést kényszerül fizetni, mert éveken át hátrányos feltételekkel adott kölcsönt fekete bőrű és latin-amerikai származású ügyfeleinek.