Gyengüléssel kezdett a nyugat-európai tőzsde
A mutatók gyengülésével indult a kereskedés csütörtökön a nyugat-európai tőzsdéken.
A mutatók gyengülésével indult a kereskedés csütörtökön a nyugat-európai tőzsdéken.
Egyre több a kérdőjel Baji Csaba körül: a Magyar Villamos Művek (MVM) Zrt. mai vezérigazgatója nemcsak az állami cég milliárdos vagyonvesztéséért részben felelőssé tehető spanyol vállalkozásnak adott korábban milliós tanácsokat, de magáncége - a B.Cs. Kontroll Zrt. - is busás jövedelemhez jutott 2006 és 2010 között - írja a Népszava.
Alig változott a forint árfolyama csütörtök reggel, az eurót 314 forint körül, a svájci frankot 253 forint felett jegyezték 7 órakor.
Száz aktív korú emberből 65 jelentett be tavalyról legális jövedelmet, de csak 51 fizetett adót - összegzi a Magyar Nemzet a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól (NAV) kapott adatokat.
Az eredeti tervek szerint csütörtökön kellett volna előállnia a Magyar Bankszövetségnek azzal a javaslatcsomaggal, mely az eddiginél sokkal szélesebb körben kínálna megoldásokat a devizahitel-probléma kezelésére. A lényeg a többes szám: nincs ugyanis egyetlen tuti, minden adós esetében egyaránt bevethető, rövid távú megoldás. Akad ellenben olyan példa, amely megmutatja, hogyan lehet hasonló gondokat a lehető legkisebb kárt okozva kezelni. Úgy tudjuk, a magyar bankvezérek mérlegelik azt is, amit Írországban alkalmazott az ottani jegybank.
Az adótörvények közé ékelve vezetnék be a vállalkozások kötelező kamarai nyilvántartásba vételét. Ez elvben jóval kevesebb lenne, mint a kötelező kamarai tagság, bár a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke szerint még az utóbbi sincs teljesen lesöpörve az asztalról.
Az idén mintegy 200 ezer munkahely szűnik meg a globális pénzügyi szolgáltatóknál, miután legutóbb a nagyok közül a Citigroup, a BNP Paribas és a Bank of America is létszámcsökkentést jelentett be - írja a Bloomberg hírügynökség.
Közép-Európa gazdaságnövekedése 2,1 százalékra lassul jövőre az idei 3,0 százalékról - a Világbank szerdán ismertetett előrejelzése szerint. Az EU10-ek csoportjában jövőre a legkisebb növekedés Magyarországon lehet, 0,5 százalékkal, a legnagyobb pedig Észtországban és Litvániában, egyaránt 3,5 százalékkal.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 173,15 pontos, 1,05 százalékos emelkedéssel, 16 730,09 ponton zárt szerdán.