Egyre több a bejelentett házi gondozó Ausztriában
Egyre több a bejelentetten tevékenykedő házi gondozó Ausztriában - számolt be róla az osztrák rádió vasárnap a gazdasági kamara adatai alapján.
Egyre több a bejelentetten tevékenykedő házi gondozó Ausztriában - számolt be róla az osztrák rádió vasárnap a gazdasági kamara adatai alapján.
Hétfőn Brüsszelben tanácskoznak az euróövezet pénzügyminiszterei a Görögországnak nyújtandó újabb hitelcsomagról, kedden csatlakozik hozzájuk mind a 27 tagország pénzügyminisztere.
A svájci nemzeti bank nem látja szükségességét annak, hogy ellensúlyozza a frank erősödését, miután az árstabilitás egyelőre nem forog veszélyben - fejtette ki egy vasárnapi lapinterjúban a bank elnöke.
Az Élelmiszer-feldolgozók Országos Szövetsége (ÉFOSZ) szerint a népegészségügyi termékadóról szóló törvénnyel kapcsolatban azok a kijelentések, amelyek a legálisan forgalmazott élelmiszert egyértelműen károsnak minősítenek, félrevezetőek és hitelrontóak, és alkalmasak a fogyasztók megtévesztésére.
Bár az elmúlt hetekben több takarékszövetkezeti fúzióról is érkezett hír, Varga Antal, az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség (OTSZ) ügyvezetője szerint ezek nem kényszerfúziók, amit az is mutat, hogy az összeolvadásokkal a hálózat nem csökken.
Újabb német luxusautómákra jelentett eladási rekordot az első félévről: az Audi és a BMW után a Porsche is arról számolt be, hogy január-június között oly mértékben nőtt a kereslet, hogy egyes modellekre 6-12 hónapot kell várni.
A határ menti térségben működő magyarországi és szerbiai vállalkozások gazdasági együttműködését segítő programot indított a Szabadkai Szabadegyetem, a Dél-alföldi Régióért Nonprofit Közhasznú Kft. és a Szeged Pólus Kft.
Júniusban rekordszámú, több mint 800 ezer utas fordult meg a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren, és a teljes nyári forgalom is rekordot dönthet, mert a légitársaságok minden eddiginél több résidőt foglaltak - közölte a repülőteret üzemeltető Budapest Airport Zrt.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) jóváhagyta az újabb hitelrészlet - 3,2 milliárd euró - folyósítását Görögországnak. A kifizetés része az Európai Unió és az IMF most futó 110 milliárd eurós görögországi hitelprogramjának. A tavaly májusban indult hitelprogram keretében a valutaalap már 17,4 milliárd euróval segítette ki Athént.
Legelvetemültebb adócsalói nyomába ered Görögország, hogy több tízmilliárd euró visszaszerzésével és általában is a nagyobb behajtási szigorral javítson az államháztartás helyzetén.
Az euróhoz képest tartotta délutáni árfolyamát a forint péntek este, a svájci frankhoz képest viszont közel 4 forintot gyengült: az eurót kora este 263,90 forint körül, a svájci frankot kissé 221 forint felett jegyezték a bankközi devizapiacon.
A nyugat-európai értéktőzsdék pénteken visszaestek a csütörtöki javulás után.
Közel két dollárral csökkent a kőolaj ára pénteken azután, hogy júniusban újra növekedésnek indult a munkanélküliség az Egyesült Államokban.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 170,28 pontos, 0,76 százalékos csökkenéssel, 22.314,15 ponton zárt pénteken.
Az előző nap délutáni erős szinthez képest gyengült a forint mind az euróval, mind a svájci frankkal szemben pénteken délutánra; az eurót délután 4 óra körül 263,97 forinton, a frankot 217,69 forinton jegyezték a bankközi devizapiacon.
A csúcsra tör Sanghaj a globális pénzügyi központok rangsorában, az idén már a hatodik legversenyképesebb a világon. A városvezetés célja, hogy 2020-ra a Sanghaj váljon Kína fő pénzügyi központjává.
Fellendült az idegenforgalom Görögországban, az első félévi adatok alapján arra lehet számítani, hogy az idén jóval többen keresik fel az országot, mint tavaly.
Csökkenéssel kezdték a kereskedést pénteken az irányadó amerikai tőzsdeindexek.
Júniusban újra növekedésnek indult a munkanélküliség az Egyesült Államokban: a mezőgazdaságon kívüli ágazatokban 9,2 százalékra emelkedett a májusi 9,1 százalékról, miután az új munkahelyek létesülése gyakorlatilag leállt.
Nálunk még újdonságnak számítanak, de a skandináv országokban gazdaságosságuk és hatékonyságuk miatt már rendkívül elterjedtek az úgynevezett tömegkályhák és a tömegtűzhelyek.