2024-re csúszik az EU-s utasregisztrációs rendszer rajtja
Aki az Európai Unión kívülről érkezik, annak hét eurós regisztrációs díjat is fizetnie kell.
Aki az Európai Unión kívülről érkezik, annak hét eurós regisztrációs díjat is fizetnie kell.
A magyar olajtársaság mindenkit arra kér, hogy maximum csak ötven litert tankoljon a kutakon, bár egyébként is ennyi a napi limit.
A kereskedőknek ráadásul komoly veszteségeik vannak az ársapka miatt.
Ránk rúgta az ajtót a klímaváltozás, és ha az idei év nehéznek tűnik az aszály és a meleg miatt, a helyzet a szakértők szerint csak rosszabb lesz.
Áramkedvezményre jogosultak az elektromos gyógyászati segédeszközt használók.
A cseh ipari miniszter szerint hamarosan kiderül, hogy az oroszok miként lépnek a helyzetben.
Partnerségre lenne szükség, ehelyett félrevezető kommunikáció folyik a miniszter szerint.
A kommunikációs államtitkár közölte, csak technikai probléma miatt állt le az olajszállítás a vezetéken keresztül.
Minden használtlakás-típus esetében érezhető az áremelkedés. Debrecen vezet, de nincs nagyon lemaradva Győr és Székesfehérvár sem.
Az ellenzék szerint Lengyelország kisodródhat az Európai Unióból.
Egyhetes erősödésnek vetett véget a hír.
A német ipart az ág is húzza: nem elég az energiaválság, az infláció és a globális szállítási láncok meggyengülése, ehhez jön hozzá most az, hogy nagyon lelassulhat az áruszállítás, mert olyan alacsony a Rajna vízszintje.
A Transznyeft megerősítette a RIA Novosztyi hírügynökségnek a hírt, hogy a Barátság kőolajvezeték déli, Magyarországot, Csehországot és Szlovákiát ellátó ágán nem küldenek napok óta olajat. A Mol szerint több hétre elegendő tartalék van olajból az országban.
Saját kertjükből vágatnák ki emberek a fákat, hogy legyen mivel fűteni. A tüzelőhelyzeten az sem segít, hogy a kormány nagy szabadságot adott a favágásnak, mivel a majd most kivágott faanyag sem tud kellően kiszáradni 2–3 hónap alatt. Mindeközben egyre több tűzifa-árusító korlátozza a vásárolható mennyiséget, vagy szembesül készlethiánnyal, ahogy a frissen vett fatüzelésű eszközeikhez igyekeznek betárazni az emberek.
Bár néhány termék ára szinte sokkolóan emelkedett, félő, hogy nincs még vége a drágulásnak, sőt könnyen lehet, hogy jövőre is megmarad a két számjegyű infláció.
Az albérletárak is nőttek, most már 180 ezer forint az átlagos bérleti díj.
Budapesten a téglaépítésű lakások átlagos négyzetméterára az elmúlt hetekben elérte az 1 millió forintos szintet, onnan viszont már nem tud tovább növekedni.
Júliusban 13,7 százalékra gyorsult az éves infláció, az árak egy hónap alatt 2,3 százalékkal nőttek. Az élelmiszerek ára 27 százalékkal nőtt. A gyorsan változó tételektől megtisztított maginfláció brutális, 16,7 százalékra gyorsult.