Lenyűgöző mexikói luxus nyaraló - hivalkodás nélkül

Bár korábban tervezés híján a természeti értékekben gyakran...

  • ingatlanmenedzser.hu ingatlanmenedzser.hu
Lenyűgöző mexikói luxus nyaraló - hivalkodás nélkül

Bár korábban tervezés híján a természeti értékekben gyakran kárt tettek az építkezésekkel, most a Gomez Crespo Arquitectos a környezetbe illő, csodálatos, szinteltolásos luxusvillát tervezett, amelynek minden ablakából lenyűgöző kilátás nyílik a tóra.


Az épület alapszerkezete acélból készült, a hatalmas üvegfelületek világossá teszik a belső tereket, közel hozva a természetet a pihenőkhöz, a fa gerendákból álló tetőszerkezet kellemes, otthonos légkört áraszt a hatalmas térben.

A belsőépítészek is kitettek magukért: a nyaraló építéséhez felhasznált minimális mennyiségű beton egyáltalán nem látszik, a fémszerkezetet burkolták, a kőfalak a lehető legjobban illenek a környezetbe. A ház szellőzését passzív klímarendszerel oldották meg, az energiát napkollektorok szolgáltatják, emellett a ház érdekessége a szennyvíztisztító és újrafelhasználó rendszer.

Projekt adatlap:

Tervezés: Gómez Crespo Arquitectos - Federico Gómez Crespo
Helyszín: Valle de Bravo, Mexikóváros, Mexikó
Tervezőcsapat: Gonzalo Garcés, José Luis Narváez
Beépített terület: 700 négyzetméter
Kivitelező: Constructora Tuca - Eng. Miguel Campero
Parkosítás: Tonatiuh Martínez
Belsőépítész: Ana Irene Burle
Építés éve: 2007
Fényképek: Alfonso de Béjar












Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

Milyen hatása lehet az új, 3 százalékos kamatozású lakásvásárlási hitelnek?

Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.