szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Magyar Szocialista Párt Társadalompolitikai Tagozata (MSZP TPT) elutasította a kormány egészségügyi reformtervét, így a társadalombiztosítás privatizálására irányuló koncepciót - közölte a szervezet.

A közlemény szerint a TPT ügyvivő testülete azt javasolja, hogy, az MSZP frakciója mindaddig ne tárgyalja a törvényjavaslatot, amíg a hatásvizsgálatokat is magában foglaló szakmai és szakmapolitikai egyeztetések nem történnek meg. A szervezet nyilatkozatát a Magyar Szociális Fórum kerekasztalának is eljuttatták.

"Az a határozott véleményünk, hogy a megismert és törvénykezésre beterjesztett koncepció elfogadása a szocialista párt legfontosabb alapértékeinek a teljes feladását jelenti, helyrehozhatatlan politikai következményekkel járhat" - áll a közleményben.

A tagozat ügyvivő testülete elfogadhatatlannak tartja, hogy az egészségügyi rendszer átalakításának alapját kizárólag a piaci verseny, a tőke profitérdekeltségének hatékonyságnövelő szerepe jelentse.

A TPT közleménye szerint az egészségügyi reform koncepció "kezdettől fogva valótlan tényeken alapul", kiindulási pontját az a Zöld könyv néven megjelent elemző munka jelenti, amely valótlan statisztikai adatokat, téves szakmai következtetéseket, súlyos politikai tévedéseket is tartalmaz. A magyar egészségbiztosítási és ellátási rendszer helyzetének ismertetése jórészt nem felel meg a valóságnak, emiatt következtetései sem állják meg a helyüket - fogalmaznak a közleményben.

Az MSZP TPT szerint a rendszer korszerűsítése nem járhat az egészségügyi intézményrendszer működési költségeinek növekedésével, a betegellátásra fordítható pénzösszegek csökkenésével, és kívánatos az ellátásra fordított pénzügyi források GDP arányos növelése.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Bokros: növekedésellenes a magyar gazdaságpolitika

Átfogó, kiadáscsökkentésre alapozó államháztartási reformok nélkül nincs gyors gazdasági növekedés - mondta Bokros Lajos, a Közép-Európai Egyetem (CEU) vezérigazgatója a K and H Bank által szervezett szerdai budapesti konferencián.

MTI Gazdaság

Veres: stabilizáció, kiegészítve nyugdíj és egészségügyi reformmal

Az állam szerepének újragondolása szükségessé teszi többek között az egészségügyi reformot és a nyugdíjrendszer újraszabályozását 2008-tól - jelentette ki Veres János pénzügyminiszter hétfőn az MTA Világgazdasági Kutatóintézet által rendezett magyar-ukrán tudományos konferencián.

MTI/hvg.hu Gazdaság

Bokros Lajos: Folytatni kell a reformokat

Bokros Lajos, a Közép-Európai Egyetem vezérigazgatója szerint a reformokat folytatni kell, ami nélkülözhetetlen Magyarország felzárkózásához. A volt pénzügyminiszter ezt a Figyelő gazdasági hetilap megalapításának 50. évfordulója tiszteletére tartott konferencián mondta csütörtökön Budapesten.

hvg.hu Gazdaság

Bokros: zavaros az MSZP egészségbiztosításról szóló anyaga

Az MSZP egészségbiztosítási rendszer reformjáról szóló anyagában nemzeti kockázatközösség megőrzéséről, egy biztosítóról és több pénztárról, szolgáltatók közötti versenyről valamint kisebbségben megjelenő magántőkéről beszél. Bokros Lajos, a CEU vezérigazgatója kritikusan elemezte a szöveget.

Gazdaság

Bokros és Simor: Reformok, vigyázz! Visszarendeződés!

Bokros Lajos volt pénzügyminiszter és Simor András jegybankelnök is a visszarendeződés veszélyére figyelmeztettek a Hungarian Business Leaders Forum (HBLF) és az ICEG European Center által szervezett hatodik pénzügyi konferencián, amelynek két nagy vitatémája az egészségügyi reform eredményessége és a költségvetési hivatal felállításának szükségessége volt.

MTI Gazdaság

Bokros: az egészségügyi reform minden lépése szükséges volt

Létkérdés, hogy Magyarország mikor, milyen körülmények között és milyen sorrendben csatlakozik az eurózónához; ez drámai módon meghatározhatja az ország fejlődését - jelentette ki Bokros Lajos volt pénzügyminiszter, a Közép-Európai Egyetem vezérigazgatója szerdán, az MKB Bank által rendezett konferencián. Ő maga lelkes híve az euró mielőbbi bevezetésének - tette hozzá. Később azt is kifejttette: az egészségügyi reform lépései szükséges, de nem elégséges lépések voltak.