szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az MSZP képviselői készek mandátumot adni egy "széles társadalmi bázisú" kormány létrehozásához - mondta Kiss Péter kancelláriaminiszter, a párt alelnöke az MSZP-frakció hétfő reggeli ülése előtt újságíróknak.

A kongresszus azon döntése, hogy szélesebb bázisú kormányt kell létrehozni, amelynek a társadalmi háttere erősebb, hogy messzebbre, távolabbra hatóan tudjon kezdeményezéseket tenni azt is jelenti, hogy ehhez készek a szocialista párt politikusai és képviselői is mandátumot adni - válaszolta a szocialista politikus arra a kérdésre, mitől fognak a szocialista képviselők a jelenleginél szigorúbb javaslatokat megszavazni, olyanokat, amelyeket Gyurcsány Ferenccel nem.

Egy másik kérdésre, hogy lesz-e a Fidesz nélkül társadalmi támogatottsága az új kormánynak a parlamentben, a politikus azt mondta, azt hívják parlamenti demokráciának, amikor nem a pillanatnyi közvélemény-kutatási eredmények alapján kormányoznak, hanem az alapján, ki milyen parlamenti mandátumot kapott.

Kormányváltás - Olvassa el az összes hírt a hvg.hu-n!

© Stiller Ákos







Lamperth Mónika, az MSZP elnökhelyettes újságíróknak arra a kérdésre, hogy nevek elhangzanak-e a frakcióülésen, közölte, egy-egy képviselőben megfogalmazódhat ilyen vagy olyan javaslat, és azt lehet, hogy elmondja. Az elnökhelyettes közölte, neki van jelöltje, de a nevet nem mondta meg.

A frakcióülés előtt Tóth Károly országgyűlési képviselő úgy vélte, csak az a kormány tud eredményes lenni, amely képes társadalmi bizalmat ébreszteni. A mostani kormány nem tudta megszerezni a társadalom bizalmát - tette hozzá Tóth.

Arra a kérdésre, hogy előre hozott választások nélkül lehet-e társadalmi bizalmat szerezni, a képviselő közölte, hogy jó kormányzással igen. Ha olyan kormány jön létre, amely iránt erősebb a társadalom bizalma mint a mostaninak lett a végére, akkor nagyobb esély van a válság kezelésére. Másrészt a válság hatásainak az állampolgárra eső része korlátozásának is nagyobb az esélye - fogalmazott Tóth.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Herényi: nincs, aki a megszorításokra szavazna

Informális megbeszélést tartott Gyurcsány Ferenc miniszterelnök és Fodor Gábor, az SZDSZ elnöke vasárnap, a megbeszélésen nevekről nem tárgyaltak. Navracsics Tibor, a Fidesz frakcióvezetője az országgyűlési választásokban látja a megoldást, Herényi Károly (MDF) szerint ez nem volna célravezető.

Itthon

Kormányváltás és cirkuszi produkció

A miniszterelnök cseréje elméletileg akár népszerűséget is hozhat a szocialistáknak, legalábbis a 2004-es kormányfőváltás mozgósította az MSZP szimpatizánsait. Ez persze csak az egyik, az MSZP számára kedvezőbb kimenetelű teória.

MTI Itthon

Medián: Surányi bejönne az embereknek

Egy nappal Gyurcsány Ferenc bejelentése után gyakorlatilag minden magyar választó (95 százalék) hallott arról, hogy a miniszterelnök hajlandó lemondani - közölte a Medián felmérését a Népszabadság hétfőn.

MTI Itthon

Naponta ülésezik az MSZP elnöksége

Az MSZP országos elnöksége a héten szinte minden nap ülésezni fog, hogy folyamatosan értékelje a pártokkal való megbeszélések eredményeit - tudta meg az MTI vasárnap vezető szocialista politikusoktól.

MTI Itthon

Lendvai "nemzeti kormányt" vizionál

Az eddiginél nagyobb társadalmi támogatottságot maga mögött tudó nemzeti kormányra van szükség, nem előrehozott választásokra - mondta a Magyar Televízió Nap-kelte című műsorában Lendvai Ildikó, az MSZP frakcióvezetője.

MTI Itthon

Gyurcsány két tűz között - írja a WSJ

Gyurcsány Ferenc miniszterelnök váratlan lemondási szándéknyilatkozata politikai zűrzavart okoz a gazdasági válság által amúgy is szorongatott Magyarországon - írta a The Wall Street Journal.

MTI Itthon

Népszabadság/Magyar Nemzet: Surányi, Glatz, Kovács?

Surányi György, volt jegybankelnök és Glatz Ferenc akadémikus - mint lehetséges kormányfő-jelöltek - neve is elhangzott a vasárnapi MSZP elnökségi ülésén - írta a hétfői Népszabadság. A Magyar Nemzetnek nyilatkozó Szanyi Tibor (MSZP) szerint Kovács László adóügyi európai biztost is meg kellene kérdezni.