Szollár Domokos elmondta, hogy Forgács Imre 15 éve dolgozik különböző közhivatalokban, jelentős tapasztalatai vannak a közigazgatásban. Hozzátette: a többi között azért döntött Forgács Imre mellett a miniszterelnök, mert olyan igazságügyi miniszterre van szükség, aki jól tudja menedzselni a tárca munkáját.
Életrajz
Forgács Imre 1949. április 9-én született Budapesten. 1974-ben az ELTE állam és jogtudományi karán, majd 1977-ben az ELTE bölcsésztudományi karán szerzett diplomát. 1983-1984-ben az Egyesült Államokban a bostoni Harvard Egyetemen IREX-ösztöndíjjal tanult. 1974-től az ELTE tanársegéde, adjunktusa, 1980-tól az MSZMP KB Társadalomtudományi Intézetének tudományos munkatársa, 1985-től a Társadalmi Szemle rovatvezetője, 1987-től főszerkesztő-helyettese volt. 1989-90-ben az MSZP Országos Elnökségén osztályvezetőként dolgozott. 1992-től a Dunaholding Rt. jogi igazgatója, a Castellum Rt. elnöke, 1994-től a Miniszterelnöki Tanácsadó Testület titkára, a Miniszterelnöki Kabinetirodán kormányfőtanácsadó, a modernizációs programot kidolgozó titkárság vezetője, majd az Európai Integrációs Kabinet és az Integrációs Stratégiai Munkacsoport titkárságának vezetője, 2002-től az Európai Integrációs Iroda főosztályvezetője volt.
2004-ben a Fővárosi Közigazgatási Hivatal vezetője, 2007-2008-ban a Közép-magyarországi Regionális Közigazgatási Hivatal vezetője volt. 2009-től az Önkormányzati Minisztérium önkormányzati és lakásügyi szakállamtitkára. Szakmai munkája mellett oktatói, tudományos tevékenysége is folytat. 1990-91-ben előadott az Államigazgatási Főiskolán, 1994-től a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem címzetes docense, 1994-2003 között a Nemzetközi Üzleti Főiskola tudományos főigazgató-helyettese, az Európai Ismeretek Tanszék vezetője volt. 1996-től a ELTE Jogi Továbbképző Intézetének előadója, 1997-től előadóként részt vesz a közigazgatási felsővezetők európai integrációs képzésében, 1999-ben az Európai Közigazgatási Intézet (European Institute of Public Administration - Maastricht) kutatója, előadója. 2001-től a Károli Gáspár Református Egyetem állam- és jogtudományi karán tanszékvezető. A politikai tudományok kandidátusa.
2001 óta az Európai Jog című folyóirat szerkesztőbizottságának tagja, 2002-től az Európai Tükör főszerkesztője. Főbb művei: Neokonzervatív fordulat az Egyesült Államokban (1987), Az Európai Unió intézményi szemmel (1998), Európaizálódik-e a közigazgatás? (2008), Mégsem éjjeliőr? Az európai kormányzás esélyei és a pénzügyi válság (2009).
Forgács Imre lesz Draskovics utódja
Forgács Imre, az Önkormányzati Minisztérium önkormányzati és lakásügyi szakállamtitkára lesz Draskovics Tibor utóda az igazságügyi és rendészeti tárca élén - jelentette be a kormányszóvivő szerdán.

Trump 50 napot adott Putyinnak a tűzszünetre, különben jönnek a 100 százalékos másodlagos vámok
Megtaláltuk Lázár János közel 200 milliós, eddig homályos extrabevételének forrását
Lázár szerint korrupt és hazug az Index
Publicus: Szoros a verseny a Fidesz, a DK és a Tisza között az első egyéni választókerületi kutatásban
Indiana Jones forog a sírjában, és ezt épp Guy Ritchie érte el
Bejelentették: határozott időre fog szólni a kormány 3 százalékos lakáshitele
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
Németek és papírnémetek harca: a betiltás küszöbén Orbán Viktor szövetségese
Meghalt Schmuck Andor
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
75 napos csúszás is jöhet egy adásvételben – megjelent az önazonossági törvény részletszabályozása
Maja T. úgy döntött, hogy abbahagyja az éhségsztrájkot
14 kilót fogyott a német aktivista.
Már nem pusztán elméleti kérdés, hogy eleshet-e Ukrajna
Ukrajna-szakértő: Egy kamu Facebook-profiltól indultak a hírek Sebestyén József halálának körülményeiről
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.