szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Míg a szilveszter a legtöbb ember számára a zajos vidámság időszaka, addig házi kedvenceink többsége ilyenkor legszívesebben kimenekülne a világból.

A petárdarobbanások a legtöbb kutyából és macskából a villámlás és az égzengés hatásához hasonlóan félelmet váltanak ki, és még a legbátrabbakban is azonnal aktiválják a menekülési ösztönt. A legtöbb kisállat ilyenkor nem is tudja betájolni a zajforrást, átmenetileg elveszti tájékozódási képességét, hanyatt-homlok menekül, és igyekszik minél messzebb kerülni a veszedelmes dörejtől.

„Néhány egyszerű óvintézkedés betartásával elkerülhető, hogy elszökött kutyánk vagy macskánk szilveszter után állatmenhelyen, vagy gyepmesteri telepen végezze” – hívja fel a figyelmet Marosvölgyi Péter biztosítási szakértő. „Szilveszter környékén, ha tehetjük, a kutyákat, macskákat tartsuk a lakáson belül. Sétálni kizárólag erős pórázon vigyük a mégoly fegyelmezett, és más időszakban megbízható jószágokat is. A zajos időszak átvészelésében sokat segít a kisállatnak, ha néhány napig gyenge nyugtatót kap eledelébe, ám vigyázzunk, mert a humán nyugtató hatástalan, illetve ellenkező hatású lehet. Ne feledkezzünk el kisállatunk mikrochipes megjelöléséről sem – hangsúlyozza Marosvölgyi.

A mikrochip megkönnyíti az állatok azonosítását, és könnyebben rálelünk házi kedvencünkre. A kutyák bőre alá a mikrochip beültetését az állatorvosok általában már 3-6000 forint körüli összegért elvégzik, ami sokkal olcsóbb, mint egy elveszett kutyát keresni, vagy az elkóborlás során megsérült, balesetes kutyát kezeltetni. Az óvintézkedések betartása azért is fontos, mert a december 29. és január 2. közötti veszélyes időszakra még a kisállat-biztosítás sem nyújt kockázati fedezetet – figyelmeztet a szakember.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!