Két iskolát is átvesz a VM-től a Békés megyei önkormányzat

A Békés Megyei Önkormányzat fenntartásába kerültek a gyomaendrődi és a kétegyházi szakiskolák, amelyek eddig a Vidékfejlesztési Minisztérium fenntartásában működtek - közölte a megyei közgyűlés elnöke sajtótájékoztatón csütörtökön Békésen.

  • MTI MTI
Két iskolát is átvesz a VM-től a Békés megyei önkormányzat

Farkas Zoltán (Fidesz) elmondta: a megyei önkormányzat földrajzi és szakmai, valamint gazdálkodási szempontok alapján a korábbi években átszervezte a fenntartásában működő iskoláit. Még 2006-ban 20-21 önálló, elsősorban szakképzésért felelős iskolája működött, addig napjainkra egységes irányítás mellett, két intézménybe koncentrálták a feladatellátást. Az így létrejött gyulai székhelyű Harruckern János, valamint a békési központtal működő Farkas Gyula közoktatási intézményekben immár több mint hatezer diák tanul, ám az utóbbi időszakban újabb szakképző intézményeket vettek át, ezért ismét szükségesé vált az átszervezés.

Az elmúlt két évben ugyanis Orosháza átadta mezőgazdasági, majd ügyviteli iskoláját a Harruckernek, idén pedig a vidékfejlesztési minisztérium a két, mezőgazdasági képzéssel foglalkozó képzőhelyét. A megyei közgyűlés úgy döntött, hogy az orosházi iskolák szeptembertől a Harruckerntől átkerülnek a békési székhelyű Farkas Gyula intézményhez. Utóbbi iskola új központja pedig Békés helyett Orosháza lesz, és immár új, Békés Megyei Tisza Kálmán Közoktatási Intézmény néven folytatja tevékenységét.

Zámbó András, a Farkas Gyula, immár Tisza Kámán iskola vezetője elmondta, hogy az átszervezés következtében a korábbi Farkas Gyula iskola diákjainak száma 1.350-ről több mint háromezerre, az alkalmazottak száma kétszázról 350 főre emelkedik. Így a Harruckern és a Tisza iskolák Békés megyében nagyjából hasonló, megközelítőleg három-három ezer diák szakképzésével foglalkoznak, s egyszerre lesznek képesek költséghatékonyan, ugyanakkor rugalmasan reagálni a munkaerőpiac új kihívásaira - tette hozzá.

 

Gyakrabban rúgják meg a nőket – a Heim Pál kórház sürgősségijén dolgozók 100 százaléka tapasztalt agressziót munka közben

Gyakrabban rúgják meg a nőket – a Heim Pál kórház sürgősségijén dolgozók 100 százaléka tapasztalt agressziót munka közben

Leggyakrabban kiabálással, sértegetéssel, káromkodással és becsmérlő fenyegetéssel találkoznak a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet dolgozói, de előfordul, hogy a hozzátartozók vagy a betegek leköpik, megrúgják, fellökik vagy szexuálisan inzultálják őket – derül ki a dolgozókat érő erőszakról szóló kutatásból.