szerző:
hvg.hu/MTI
Tetszett a cikk?

A Népszava kormánydokumentumokra hivatkozva azt állítja, hogy a kormány önként ajánlotta fel a pedagógus-életpályamodell elhalasztását, és nem az EU kérte tőle ezt.

A kormány maga ajánlotta fel az Európai Uniónak a pedagógus-életpályamodell elhalasztását - írta pénteki számában a Népszava egy, a lap birtokába került kormánydokumentumra hivatkozva.

Mint írták, a hivatkozott iratot az Országos Közszolgálati Érdekegyeztető Tanács pénteki ülésén részt vevő szakszervezetek kapták meg. A lap ismertetése szerint az EU Miniszterek Tanácsának és az Európai Bizottságnak küldött, 24 oldalas, a kormány által október 4-én megtárgyalt és elfogadott jelentés taglalja azokat az intézkedéseket, amelyek segítségével megszűnhet a Magyarország elleni túlzottdeficit-eljárás. Ezek között található az életpályamodell bevezetésének 2014-re halasztása, a közszférára vonatkozó hároméves bérbefagyasztás és – ugyancsak a közszféra esetében – a 62 évesen kötelező nyugdíjazás.

Miközben a kormány maga ajánlotta fel ezt Brüsszelnek, többször megpróbálták a béremelések elhalasztását az EU, illetve az IMF nyakába varrni - írja a napilap, felidézve Orbán Viktor azon mondatát, amely szerint az IMF-hitel feltételeit taglaló listán "igen előkelő" helyen szerepel az életpályamodell elhalasztása, majd amikor a sajtó megírta, hogy IMF-lista nem létezik, Giró-Szász András kormányszóvivő állította, hogy az EU kérése volt, hogy a pedagógusbérek fedezetéből költségvetési tartalékot képezzenek.

Mindezek ellenére, írja a Népszava, Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár a közoktatási szakszervezetekkel folytatott szerdai tanácskozás után azt állította, hogy mindent megtesznek a jelentős béremelésekkel járó életpályamodell 2013-as bevezetéséért, mivel ez Orbán Viktor kormányfő számára is "evidencia".

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!