Harmincezer eurónyi hamis pénz volt egy férfinél a Keletiben

A gyanúsított február 4-én késő este Budapesten a Keleti pályaudvaron egy másik férfinek ajánlott fel egy 100 eurós bankjegyet beváltásra. Az "ügyfél" azonnal látta, hogy hamis a pénz, ezért szólt a pályaudvaron szolgálatot teljesítő rendőröknek, akik végül ennél sokkal több hamis bankjegyet foglaltak le.

  • MTI MTI
Harmincezer eurónyi hamis pénz volt egy férfinél a Keletiben

Közel 30 ezer eurónyi hamis bankjegyet foglaltak le a nyomozók egy férfitől a fővárosban – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság kedden a rendőrség honlapján. A tájékoztatás szerint a gyanúsított február 4-én késő este Budapesten a Keleti pályaudvaron egy másik férfinek ajánlott fel egy 100 eurós bankjegyet beváltásra. Az "ügyfél" azonnal látta, hogy hamis a pénz, ezért szólt a pályaudvaron szolgálatot teljesítő rendőröknek.

A gyanúsított megpróbált elmenekülni, ám a járőrök elfogták és ruházatának átvizsgálása során több hamis bankjegyet is találtak nála. Előállítása után házkutatást tartottak a férfi tartózkodási helyén a főváros I. kerületében; a lakásból 297 hamis 100 eurós és öt 20 eurós bankjegy került elő.

A 30 éves férfi elismerte a bűncselekmény elkövetését és kihallgatásakor elmondta, hogy tartozás fejében kapta a pénzt.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság pénzhamisítás elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást a férfi ellen. A bíróság elrendelte előzetes letartóztatását.

 

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?

vélemény

Parászka Boróka: A rezsimbontás receptje

Ma Magyarországon nem látszik az alagút vége. Egyelőre ott tartunk, hogy el kell hinnie az ország határain belül és kívül élőknek, hogy lehetséges a megtisztulás, és mindenkinek lehet helye, feladata ebben.