A Pride volt az Orbán-rendszer temetési menete
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
Új érvek nem hangzottak el, de Gulyás két érvét megosztotta követőivel az ALS-betegségben szenvedő alkotmányjogász.
„Ma délelőtt találkoztam Gulyás Gergellyel. Legnagyobb örömömre megtört a jég: érdemi beszélgetést folytattunk az életvégi döntésekhez való jog bevezetéséről” – írja legfrissebb posztjában Karsai Dániel. Az alkotmányjogász szerint új érvek egyik oldalról sem hangoztak el, de két Gulyás-féle érvet szeretne kiemelni.
Karsai szerint Gulyás először is kifejtette, hogy vallásos emberként nem tudja elképzelni, hogy felhatalmazást adjon emberi élet kioltására egy másik embernek. Az alkotmányjogász ezt követően rámutatott, hogy egy világi államban pusztán vallási érvek alapján se pro se contra nem lehet jogot alkotni, főleg nem alapvető jogot elvonni.
Karsai legnagyobb örömére Gulyás kijelentette, hogy a bíróság döntését kötelezőnek tartja, azt végre kell hajtani. Ezt az álláspontot viszont azzal törte meg, hogy csak akkor, ha a bíróság döntésének végrehajtása nem ütközik az Alaptörvénybe, mert akkor át kell gondolni.
„A népszavazási kérdéseink a Nemzeti Választási Bizottság alaptörvény-ellenességre hivatkozással történt elutasítása óta biztos voltam benne, hogy ez a hivatalos kormány-álláspont” – írja Karsai, aki rövidre zárná a témát: „a bíróság ítéletei mindig kötelezőek, még akkor is, ha Alaptörvényt kell módosítani hozzá”. Az alkotmányjogász úgy véli, nehéz érvet találni arra, hogy az Emberi Jogok Európai Bírósága ítéletének végrehajtása érdekében miért ne módosítanák az alkotmányunk.
Karsai szerint a beszélgetés vége volt a legbiztatóbb, Gulyással ugyanis megállapodtak abba, hogy a bíróság csütörtöki döntése után folytatják a párbeszédet, ami azzal fog kezdődni, hogy Gulyás e-mailben leírja a véleményét a Bíróság ítéletéről.
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A tömeg emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Beszédek a 30. Budapest Pride-on.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Freddie Mercury kezében sem állt ilyen hetykén a vasaló.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.
„Jó hazafi harcoshoz” méltón tette közzé, hogy 100 százalékos magyar érettségit tett.
Közéjük Charles Leclerc fért be.