Economist: Orbán értésére kell adni, hogy rossz úton jár
Az európai uniós tagállamok vezetőinek nyersen Orbán Viktor értésére kellene adni, hogy rossz úton jár – tanácsolja a brit The Economist című lap.
Az európai uniós tagállamok vezetőinek nyersen Orbán Viktor értésére kellene adni, hogy rossz úton jár – tanácsolja a brit The Economist című lap.
Európai Kulturális Parlament (European Cultural Parliament - ECP) Pécsett fogja tartani jubileumi közgyűlését október 14. és 16. között - Méhes Károly pécsi költő, író, a szervezet egyik magyar tagja csütörtökön az MTI-vel.
A Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószolgálata közölte: nyolc kilogramm marihuánát és nagy összegű készpénzt találtak egy siófoki férfi enyingi lakásán, két enyingi személyt pedig egy marihuánatermesztésre átalakított siófoki lakásban értek tetten.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök szerint hazánk a megújulás időszakát éli, a magyarok úgy tekintenek 2011-re, mint az ország megújulásának évére: most dől el, milyen lesz a következő tíz évük. Az Országházban a kormányfő úgy fogalmazott: "csodát nem tud tenni a magyar elnökség, de képes lehet megdörzsölni a palackot, amelyből ismét előbújhat a szellem, amelyet úgy hívnak, Európa megújulása".
Jelenleg nincs szó arról, hogy az Európai Bizottság kötelezettségszegési eljárást indítana a médiatörvény miatt Magyarország ellen - tájékoztatta csütörtökön az MTI-t a Bizottság, amely arról nem kívánt állást foglalni, hogy milyen a törvény Brüsszelnek megküldött magyar fordításának minősége vagy tartalma.
Halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt emeltek vádat a böhönyei székhelyű horgászegyesület volt elnöke, valamint egy kotrógéppel munkát végző férfi ellen, mert az általuk társadalmi munkában végeztetett és végzett munkálatokban két ember meghalt.
Az EU az elmúlt időben dinamikusabbá vált, ezt Magyarország a következő félévben, soros elnöksége alatt tovább erősítheti - mondta Yves Leterme belga miniszterelnök csütörtökön a Parlamentben, mielőtt átadta az elnökségi zászlót Orbán Viktor miniszterelnöknek. Utóbbi pedig arról beszélt, hogy a magyarok úgy tekintenek 2011-re, mint az ország megújulásának évére.
A cége által hirdetett pénzügyi szolgáltatások iránt érdeklődőket emeltdíjas telefonszámra irányítva beszéltette egy 25 éves férfi; a csaló ily módon, illetve más trükkökkel összességében ötmillió forint kárt okozott több mint kétszáz embernek. A férfi ellen a Kaposvári Városi Ügyészség nagyobb kárt okozó, folytatólagosan és üzletszerűen elkövetett csalás bűntette és más bűncselekmény miatt emelt vádat.
Michele Alliot-Marie francia kül- és Európa-ügyi miniszter az Europe1 rádióállomásnak azt mondta a magyar médiatörvénnyel kapcsolatban: az Európai Bizottság pontosításokat kért, és külügyminiszterként azt mondhatom, hogy ezeket illik megvárnunk.
Elfogta a rendőrség azt a férfit, aki csütörtökön az egyik középiskola felrobbantásával fenyegetőzött Szombathelyen - erősítette meg a rendőrség csütörtökön az MTI értesülését.
Az Országház kupolacsarnokában megkezdődött az EU-elnökség hivatalos átadás-átvételi ünnepsége, a ceremónián Yves Leterme ügyvezető belga miniszterelnök átnyújtja az elnökségi zászlót Orbán Viktor miniszterelnöknek.
A Nemzeti Erőforrás Minisztérium Sajtó- és Kommunikációs Titkársága közleményben tudatta: már a tanév első hónapjában akadtak olyan diákok, akiknek összegyűlt az ötven igazolatlan tanórája; e diákok szülei nem veszítik el a nevelési és iskoláztatási támogatást, annak folyósítását felfüggesztik.
A Fővárosi Közterület-fenntartó (FKF) Zrt. és a Budapesti Közlekedési Központ és a új módszerekkel, a korábbiaknál eredményesebben vette fel a küzdelmet a kátyúkkal; míg 2009 végén 1951 ki nem javított kátyút jelentettek, ez a szám 2010 végén 521-re csökkent - közölte az FKF csütörtökön az MTI-vel.
Orbán Viktor miniszterelnök Budapesten külföldi újságírók előtt közölte: a médiatörvénnyel kapcsolatban Magyarország az Európai Unió bármilyen eljárását elfogadja, hiszen tagja az EU-nak, viszont ragaszkodik a diszkriminációmentességhez.
Elkerülhetetlennek tartja a Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ), hogy az Európai Unió vizsgálatának lezárultáig függesszék fel a médiatörvényeket - írják a szervezet elnökségének az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében.
Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója megteszi a szükséges jogi lépéseket az internetre az UD Zrt.-üggyel kapcsolatban felkerült, a személyét is érintő telefonbeszélgetések miatt.
Az MSZP kezdeményezi, hogy a parlament rendkívüli ülésszakon döntsön a médiatörvény visszavonásáról. Mesterházy Attila csütörtökön azt is elmondta: a szocialisták azt szeretnék, hogy június végén többpárti egyetértéssel új médiatörvény kerüljön az Országgyűlés elé.
Az LMP az Országgyűlés január 17-i összehívásán dolgozik – derült ki Karácsony Gergelynek, az ökopárt frakcióvezető-helyettesének csütörtöki sajtótájékoztatóján. Az LMP a médiatörvény legelfogadhatatlanabb vadhajtásait szeretné visszavonatni a január 17-i ülésnapon.
Súlyos, életveszélyes állapotban, mentőhelikopterrel szállították kórházba csütörtök délután azt a motorost, aki Bürüs határában szenvedett balesetet - közölte a pécsi mentőállomás ügyeletese.
A rendőrség tájékoztatása szerint megkülönböztető jelzéseket használó, betegért siető mentőautóval ütközött egy jelzőlámpás kereszteződésben egy személygépkocsi csütörtök délután Kecskeméten; a személygépkocsiban egy nő könnyebben megsérült.