Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A 15 operatív program közül a Regionális Politikáért felelős Főigazgatósághoz tartozó 13 programot már elfogadott az Európai Bizottság.
A várható változások eredményeként még több pénz jut majd a foglalkoztatás és a gazdasági növekedés céljainak elérésére, miközben az eredetileg tervezettnél kicsivel kevesebb a közlekedésfejlesztésre. Amint azt már korábban bejelentettük, az Európai Bizottsággal az Új Magyarország Fejlesztési Tervről folytatott, áprilisban lezárult tárgyalások során a magyar kormány által javasolt pénzügyi keretek összesen kevesebb mint 2 százalékkal változtak az egyes programok között. A teljes lehívható keret változatlan, továbbra is mintegy 7 000 milliárd forint. (További, körülbelül 1 300 milliárd forintos támogatási keret áll majd rendelkezésre a következő hét évben a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium gondozásában készült Új Magyarország Vidékfejlesztési Terven keresztül).
A Foglalkoztatási Főigazgatósághoz tartozó Társadalmi Megújulás Operatív Program és Államreform Operatív Program kapcsán is várhatóan még augusztusban megszületik a Bizottság formális elfogadó határozata.
A kormány 2007. július 25-én, a Közlekedés Operatív Program kivételével elfogadta a konkrét pályázati kiírásokat, illetve a kiemelt projekteket tartalmazó akcióterveket. A Közlekedés Operatív Program akcióterveit várhatóan ma hagyják jóvá. Az elfogadott operatív programok letölthetők a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség honlapjáról.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.