Több pénz jut a foglalkoztatásra, kevesebb a közlekedésfejlesztésre

A 15 operatív program közül a Regionális Politikáért felelős Főigazgatósághoz tartozó 13 programot már elfogadott az Európai Bizottság.

  • hvg.hu hvg.hu
Több pénz jut a foglalkoztatásra, kevesebb a közlekedésfejlesztésre

A várható változások eredményeként még több pénz jut majd a foglalkoztatás és a gazdasági növekedés céljainak elérésére, miközben az eredetileg tervezettnél kicsivel kevesebb a közlekedésfejlesztésre. Amint azt már korábban bejelentettük, az Európai Bizottsággal az Új Magyarország Fejlesztési Tervről folytatott, áprilisban lezárult tárgyalások során a magyar kormány által javasolt pénzügyi keretek összesen kevesebb mint 2 százalékkal változtak az egyes programok között. A teljes lehívható keret változatlan, továbbra is mintegy 7 000 milliárd forint. (További, körülbelül 1 300 milliárd forintos támogatási keret áll majd rendelkezésre a következő hét évben a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium gondozásában készült Új Magyarország Vidékfejlesztési Terven keresztül).

A Foglalkoztatási Főigazgatósághoz tartozó Társadalmi Megújulás Operatív Program és Államreform Operatív Program kapcsán is várhatóan még augusztusban megszületik a Bizottság formális elfogadó határozata.

A kormány 2007. július 25-én, a Közlekedés Operatív Program kivételével elfogadta a konkrét pályázati kiírásokat, illetve a kiemelt projekteket tartalmazó akcióterveket. A Közlekedés Operatív Program akcióterveit várhatóan ma hagyják jóvá. Az elfogadott operatív programok letölthetők a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség honlapjáról. 

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.