A bankok mostohagyermeke avagy támogatás nélkül vállalkozni

Számtalan Uniós és hazai kkv-s pályázat és felzárkóztató program létezik és működik már évek óta hazánkban, amelyeket főleg a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium, emellett, különböző vállalkozásfejlesztéssel foglalkozó, közhasznú szervezetek, szövetségek koordinálnak, a franchise-rendszerek finanszírozási lehetőségeit mégis mostohagyermekként kezelik. Ez nemcsak a gazdasági szervezetekre, hanem a bankszektorra is igaz.

  • unknown unknown
A bankok mostohagyermeke avagy támogatás nélkül vállalkozni

Magyarországon a bankoknak egyáltalán nincs, vagy csak közvetett formában dolgoztak ki valamilyen finanszírozási formát, kifejezetten a franchise-hálózatban működő vállalkozások számára. Pedig a hálózatba szerveződés e különleges formáját választó kis- és középvállalkozások egyre nagyobb szeletet birtokolnak, főleg a szolgáltatóiparban, a gyorséttermi és a ruházati szektorban, nem beszélve az ingatlanhálózatokról. A kereskedelemi bankok az induló vállalkozások, potenciális átvevők számára nem nyújtanak pénzügyi segítséget, nagy kockázatra hivatkozva, a know-how megvásárlását illetően. "A pénzintézetek jelentősebb eszközigény híján legfeljebb jelzáloghitelt nyújtanának, de erre érthető módon nem sok induló vállalkozó hajlandó. Pedig a 3-8 millió Forint kezdőtőke csak keveseknek áll rendelkezésére.” – nyilatkozta Kühne Kata, az Otthon Centrum  ügyvezető igazgatója, egy korábban vele készült interjú kapcsán.

Immár három éve tett ígéretet a Magyar Fejlesztési Bank arra, hogy előáll, saját franchise-finanszírozási termékével. A hitelforma megjelenéséről azóta sem hallani. Noha a statisztikák, fejlődési mutatók igen kecsegtetőek. A Magyar Franchise Szövetség 2006-ban készített vizsgálatából kiderül, hogy míg az új vállalkozások közel 90 százaléka egy éven belül eltűnik, addig a franchise-rendszerhez csatlakozott vállalkozások esetében ez kevesebb, mint 30 százalék.

Forrás: http://franchiseportal.hu/

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.