Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Hitachi kurzusa 17 százalékkal, 28 és fél éves mélypontra, a Japán...
A Hitachi kurzusa 17 százalékkal, 28 és fél éves mélypontra, a Japán elsőszámú személyiszámítógép-gyártójaként (is) nyilvántartott NEC-é közel hat százalékkal, utoljára 1978 szeptemberében látott szintre zuhant.
Egyre borúsabb a kép
Tavaly októberben még mind a Hitachi, mind az NEC úgy látta: a március 31-én záruló üzleti évet 15 milliárd jen körüli adózott eredménnyel zárja majd. Azóta sok víz lefolyt a Sumidán (is): a hét végén a Hitachi varázsgömbjében már 700 milliárd jenes, az NEC-ében 290 milliárd jenes veszteség látszott.
A Hitachi, amely egyaránt gyárt merevlemez-meghajtókat és a atomreaktorokat, a múlt héten 7000 fős, az NEC pedig 20 ezer fős leépítést jelentett be – az utóbbi tétel a legnagyobb csoportos elbocsátás a szigetországban a pénzügyi világválság kirobbanása óta.
A legnagyobbak is mínuszban
A Sony már korábban jelezte a március végén záruló üzleti évet komoly veszteséggel zárja.
A Panasonic hivatalos profit-warningot még nem tett közzé, de a vezető szórakoztatóelektronika gyártó háza tájáról sem érkeznek biztató hírek: a Yomiuri Shinbun információi szerint a Panasonic a március végén záruló üzleti évet 350 millió jen (3,4 milliárd dollár) körüli mínuszban zárja.
A Panasonic nem kommentálta az értesülést. A társaság tavaly áprilisban még 310 milliárd jenes adózott eredményt prognosztizált, ezt októberben 30 milliárd jenre csökkentette. A harmadik negyedéves eredményeit a cég szerdán teszi közzé.
Ecoline
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.